Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Okunma Sayısı: 939
Hüseyin Öziri

Tahir Büyükakın ile Kocaeli'de birliktelik sağlandı

26 Kasım 2018 tarihli yazısı

Herkes Kocaeli Büyükşehir Belediyesi başkanını kim olacak diye merak ederken sonucu Genel başkan Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Kocaeli 5 sene Tahir BÜYÜKAKIN 'a emanet.
O kadar yorum o kadar çekişme bir anda son buldu. Sosyal medya BÜYÜKAKIN' a kutlama mesajları ile doldu, herkes tek yürek oldu bir anda.


Yalnız unutulmaması gereken bir konu var. Tamam Seçim için aday belirlendi, ama asıl önemli olan bundan sonra ki 5 yıl. Tahir BÜYÜKAKIN haklı olarak ilçelerde çalışacağı başkanları kendi belirlemek ister. Hakkıda var çünkü anlaşacağı adaylar olmalı ki Kocaeli ilçeleri bu 5 senede paris gibi, sent jermen gibi, dünyada örnek alınacak yerler gibi olsun. Yoksa marta kadar günlük güneşlik olur sonrasında 5 sene eziyet olur bu kente.


Tahir BÜYÜKAKIN bu kentte çok güzel şeyler yaptı, çok güzel projelere imza attı, vizyon sahibi bir insan eminimki Kocaeli'ye değer katacak.


Peki Kocaeli'nin merkezi İzmit'te kim olur?

Ben söyleyeyim İzmit'te Zekeriya Özak olur nedenine gelince.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili ve İmar Komisyon Başkanı Yüksek Mimar Zekeriya Özak

Özak tamamen proje adamı, İzmit’in kalbine dokunacak projeler, çehresini değiştirecek mimari dokunuşlar yapacak bir isim.

Çünkü sadece seçilmek yetmez, hizmet gerekir, vatandaşın sıkıntılarını çözmek gerekir, halkın içinde olmak onların sorunlarını yerinde dinlemek ve bu sorunları çözebilecek bilgi gerekir. Zekeriya Özak 'ta bu özelliklerin hepsi var, ama Özak' ta şaibe yok, akçeli işler yok. En önemlisi Tahir BÜYÜKAKIN ile çalışmış birbirlerini tanıyan bir bürokrat.

Zekeriya Özak olmassa halkın içinden bir isim, İzmit’te karşılığı olan bir isim Hasan Ayaz olur. İzmit'i avucunun içi gibi bilen, vatandaşın istediği özelliklere sahip bir isim Ayaz.
Hasan Ayaz hiç bir şikayeti kulak arkası etmeyen bir isim, vatandaşın hangi sorunu olursa olsun peşini bırakmayan bir siyasetçi.

Bakalım Kocaeli'nin kalbi İzmit'te kim aday gösterilecek, bana göre en geç 1 Aralık tarihine kadar açıklanır ilçeler. Açıklanması da gerekir çünkü meclis üyesi adayları için son başvuru 3 Aralık.

Meclis üyesi adayları için  başkan adayının  kim olduğu önemli kiminle çalışacaklarını bilmek isterler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99