Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Okunma Sayısı: 1189
Hüseyin Öziri

Siyasi Ahlak yerlerde

05 Kasım 2018 tarihli yazısı

Seneler önce eski Kocaeli Valisi Nazmi Oğuz  ile sohbet etmiştim. Bu sohbeti noktasına kadar sizinle paylaşmak istiyorum.

 

Oğuz saray apartmanındaki ofisinde ziyaret etmiştim rahmetliyi.

Hayatımdaki en keyifli sohbetti desem yalan olmaz.

 

Nazmi Amca şimdiki siyasetçiler yaptıklarını, söylediklerini benim zamanımda yapsalar anında topa tutulurlar, kenti terk etmek zorunda kalırlar.

 

Bizim zamanımızda siyaset ahlakı, siyaset üslubu vardı. Kimse kimseye zarar vermeden konuşurdu, kimse kimseyi rencide etmezdi. Hele mecliste ki milletvekillerinin birbirlerine karşı hakaretleri, tehditlerine bizim zamanımızda hiç rastlanmazdı.

 

Seçim öncesi siyasi konuşmalar bile o kadar güzeldi ki, aday olan arkadaşlar mevcut başkanımıza yaptıklarından dolayı teşekkür ediyorum, biz üstüne daha çok daha güzel işler yapmak için aday olduk derlerdi. Bırakın başkanları suçlamayı neredeyse çağırıp teşekkür ediyorum diyeceklerdi.

Nazmi amca zamanındaki siyasetçileri bu şekilde tanımladı, peki şimdi nasıl siyaset sahnesi.

Bazı siyasetçilerimiz kendilerini öyle kaptırıyorlar ki, kavgada söylemeyecek lafları kaçırıyorlar ağızlarından.

Mesela Fikret Toker geçtiğimiz aylarda, AK Parti seçmenine beddua bile etti, geçen gün ise CHP İzmit Belediye başkan aday adayı Nazif Korkmaz ‘a ağır kelimeler kullandı. Bilemedim Toker kime yaranmak için bu sözleri sarf ediyor. Tekrar mı aday olmak istiyor?

 

Bizim temiz siyasetçilere ihtiyacımız var. Konuştuğunu bilen, edepli ,ahlaki değerlerini koruyan siyasetçilere çok ihtiyacımız var.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99