Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Okunma Sayısı: 1733
Hüseyin Öziri

Vali Aksoy uyuşturucuya son noktayı koymaya kararlı

02 Ağustos 2018 tarihli yazısı

Kocaeli’ye bir çok vali gelip geçti . Hepsi birbirinden değerli, birbirinden önemli işlere imza attı. Yeri geldi, sokak çocuklarına hassasiyet gösterildi, yeri geldi yaşlılarımıza hassasiyet gösterildi. Yani gelen tüm valilerimiz bu kente değer kattı, faydalı işler yaptı. Kocaeli bu bakımdan çok şanslı bir il.

 

Gelelim şu anki Valimiz Hüseyin Aksoy’a, Vali Aksoy bir çok projeyi hayata geçirdi, sadece kendi değil değerli eşi Hülya Aksoy’da bir çok sosyal sorumluluk projelerinde önemli rol oynuyor.

 

İlimize gelen klasik vali tipinin hep dışında kaldı Sayın Aksoy. Kendisine Fethiye Caddesi’nde yada bir AVM’de ya da sokakta, Hülya Hanım ile dolaşırken rastlamak artık normal bir şey. Kocaeli halkının alışık olduğu vali profili değil bu hareketler.

 

Kocaeli Valisi Sayın Aksoy’un çok önem verdiği hassasiyet gösterdiği konulardan birisi sokak çocukları, çocuk işçiler, ve çocuk hakları konusu,zorla çalıştırılan veya dilendirilen, okula yollanmayan çocuklar için çok uğraşıyor Vali Aksoy. Bu konuda sadece Sayın Valimiz Hüseyin Aksoy değil, eşi Hülya hanımda bir o kadar emek ve zaman ayırıyor bu konulara. Kocaeli’nin bir numarası bu işe önem gösterdiği içinde sosyal konularda Kocaeli önemli yol kat ediyor haliyle.

 

Sayın Aksoy bu konuda devletin tüm birimlerini harekete geçirdi, herkese ayrı görevler verdi. Hal böyle olunca da, sokaklar eskisi gibi olmadı. Çocuk dilenciler azaldı, çocuk işçiler azaldı.

 

 
Geçtimiz gün açıklanan Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre, Kocaeli ilinde güvenlik birimlerine suça sürüklenme nedeni ile getirilen 1 383 çocuğun 608’inin bağımlılık yapan madde kullandığı görüldü.

 

Gelelim bu yazıyı yazma sebebime, Vali bey uyuşturucu konusunda da çok önemli çalışmalar yapıyor, Kocaeli’de uyuşturucuya geçit vermemeye kararlı, bu konuda Aksoy, uyuşturucu ile mücadelede; vatandaşların ihbar, talep ve şikâyetlerini ilk önce Açık Kapı'ya bildirmelerini istedi.


Devlet-Vatandaş işbirliğiyle, her geçen gün artarak toplumu tehdit eden uyuşturucuya karşı mücadelede; daha çok başarıya ulaşacağına dikkat çeken Vali Aksoy, bu kapsamda vatandaşların uyuşturucu madde ile ilgili ihbar, şikâyet ve talepleri ilk önce Kocaeli Valiliği bünyesinde hizmet veren Açık Kapı birimine yapmaları gerektiğini belirtti.

 

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy Kocaeli’de uyuşturucuya son noktayı koyan kişi olarak kalmaya kararlı.

Sayın Valimize bu kararlılığından dolayı teşekkür ediyoruz…

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99