Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Okunma Sayısı: 1883
Hüseyin Öziri

Kartepe'de Projeler Birbirini Kovalıyor

21 Haziran 2018 tarihli yazısı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin  Kocaeli’ne kazandırdığı Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı ‘’Ormanya’’ Kartepe Uzuntarla'da açıldı. Doğa ile başbaşa kafa dinlemek istiyorum diyorsanız şiddetle tavsiye ederim.

 

Avrupa'nın en büyük Doğal Yaşam Parkı Ormanya Uzuntarla'da açıldı. Ufak tefek tamamlanmamış işlerde bitmek üzere. Özellikle hafta sonları binlerce kişiyi ağırlıyor, evet yanlış yazmadım binlerce . Hafta sonlarında Eşme'ye  babamlara giderken görüyorum araçları. Adeta açık otopark , yüzlerce araç var. Doğanın içinde , mis gibi doğa kokusu, çeşit çeşit hayvanların bulunduğu barınaklar.
Stresden uzakta, kafa dinleyebileceginiz müthiş bir yer.

Ormanya  bayramda da  ziyaretçileri ile doldu taştı.

 

Kocaeli büyükşehir belediyesinin en prestijli projelerinden birisi bence bu proje. Kartepe denilince hep Sapanca, Maşukiye akıla geliyor. Halbuki Sapanca gölünün karşı yakasında bulunan Eşme ve Uzuntarla'da pek bir yatırım yoktu. Kartepe belediye başkanı Hüseyin Üzülmez bundan yaklaşık 1 yıl önce bir toplantı yapmıştı. O toplantıda kendisine bir soru yöneltmiştim. Başkanım yatırımları hep gölün karşı kısmına yapıyorsunuz, bu tarafta bir yatırım çalışması olacakmı demiştim.

Kendisi de bana , önümüzdeki aylarda Kocaeli büyükşehir Belediyemizle birlikte  bu tarafta da çok güzel projeler hayata geçecek demişti. Ne yalan söyleyeyim Hüseyin Üzülmez'in belediyedeki hizmet aşkını bilmeme rağmen o sözlerine İlk başta inanmamıştım. Oysaki şimdi bu düşüncelerimden dolayı utanıyorum.

 

Avrupa'nın en büyük doğal yaşam parkını Beldeye kazandırdı. Yakında da teleferik projesi hayata geçecek , bu projeler Kocaeli büyükşehir ilçeleri arasında Kartepe ilçesini en üst seviyeye taşıdı.

Ben Kartepe'nin Eşme beldesinde  bir evi bulunan vatandaşı olarak yapilan hizmetler ile gurur duyuyorum.

 

Bir çok projeye imza attı Hüseyin Üzülmez ve ekibi fakat bana göre en çılgın projelerin başında geliyor ORMANYA .

 

Tekrar teşekkürlerimi sunuyorum başkana bu ve bunun gibi uçuk projeleri hayata geçirdiği için. 
Şunu da belirteyim, bir söz vardır. "İnsanın ağzı torba değil ki büzesin "
Zamanında bazı Mümtaz şahsiyetler, teleferik projesi ile dalga geçmişti,alaya almıştı.
Şimdi bu şahıslardan tık yok acaba neden. Birde şimdiki tipler var  Belediye milyonlarca değerin de projeleri tek tek hayata geçiriyor Adamlar şu  soruyu soruyor


" Başkan burada bir kadeh şarap içecek yer yaptınız mı. " yazıklar olsun
diyorum.

 

Bu proje nin yapılmasında emeği geçenlere teşekkürler. Başta Kocaeli büyükşehir belediyesine , Kartepe belediyesi ve Kartepe belediye başkanı Hüseyin Üzülmez'e.

Kocaeli'nin incisi Kartepe'ye böyle bir proje kazandırmanın haklı gururunu yaşıyorlar.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

hakan sare - 22 Haziran 2018 16:25
hakkatten bir kadeh şarap içecek yer yokmu ?
çantacı FERHAT - 21 Haziran 2018 14:37
Sayın Abim H.Öziri sayende her türlü haberden en doğru em dürüst ve en tarafsız şekliyle bilgi sahibi oluyoruz süpersin Avbi

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99