Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Okunma Sayısı: 2234
Hüseyin Öziri

Galatasaray’da seçimin gizli favorisi kim ?

06 Mayıs 2018 tarihli yazısı

Galatasaray 30 Milyonu aşan taraftarı ve Türkiye’de en çok şampiyon olan, en çok kupa kaldıran, Avrupa’dan Futbolda 2 Kupa almış tek Türk Kulübü olarak Türkiye’nin en büyük, her konuda lider kulübüdür!

 

GALATASARAY 26 Mayıs 2018 de  çok çekişmeli bir seçime giriyor Seçimin gizli favorisi Başkan Adayı genç Sanayici ve  ihracatçı ALİ FATİNOĞLU

Listeler dün akşam üzeri Galatasaray Divan Kuruluna teslim edildi!

Şimdiki Başkan Mustafa Cengiz Gaziantep Lisesi mezunu. Eski Başkan Dursun Özbek ise Galatasaray Lisesi mezunu

Her ne kadar iyice araştırmadan medyada bir algı yaratılıyorsa! Seçimin eski başkan Dursun Özbek ve şimdiki başkan Mustafa Cengiz arasındaki yarışma ile geçeceği vurgulanıyorsa da bu çok yanlış!

 

BU SEÇİMİ KAZANAN ALİ FATİNOĞLU OLURSA HİÇ ŞAŞMAYINIZ!

Görüştüğümüz Galatasaray Kongre Üyeleri ALİ FATİNOĞLU nu ve listesini favori gösteriyorlar!Nedeni: ALİ FATİNOĞLU iki adaydan daha genç olması! Onlar 70 yaşında ALİ FATİNOĞLU 55 yaşında ve İşletme mezunu, Yüksek Lisans yapmış, bir çok lisan biliyor! İş hayatında kendini ispatlamış, Dünya'nın dört bir yanına ihracat yapan bir çok fabrikası bulunan bir Holding patronu. Çok başarılı ve ekonomik yönden güçlü olmasına rağmen mütevazi ve sempatik bir insan olarak Galatasaray camiasın da tanınıyor!

Ayrıca ALİ FATİNOĞLU’nun listesi çok güçlü isimlerden oluşuyor! Kendisini işinde ispatlamış insan çok! İki de başarılı kadın var! Ayrıca Türkiye’de Şömine Kralı olarak tanınan 43 yıl önce ülkemizde bir Şömine Sektörü yok iken şömine sektörünün başlamasına öncülük eden, Türkiye’nin ilk ve en büyük Şömine üreticisi olan HÜRSAN A.Ş. Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı, Yazar ve Makine Mühendisi - Sanayici ALİ ARAPTARLI da ALİ FATİNOĞL’ nun listesinde!

 

ALİ FATİNOĞLU NUN LİSTESİNDE ÇOK ÖNEMLİ İSİMLER VAR!

 Profesörler, Mühendis ve Avukatlar, Ekonomist ler... Çok güçlü ve mesleğinde kendilerini ispatlamış ama Galatasaray Yönetiminde defalarca denenmemiş, yıpranmamış isimler var!

Başkan adayı Ali Fatinoğlu'nun bir çok projesi var. Bunlardan en önemlisi kulübün gelirlerini giderlerden daha fazla hale getirmek
Galatasaray Başkan adayı Ali Fatinoğlu, basında yaptığı açıklamalarda üyelerin kendisine ve yönetimine  görev vermeleri halinde seneye kulübün mali açığını büyük ölçüde kapatacaklarını belirtiyor

Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri olan Galatasaray'da seçim heyecanı tüm hızıyla devam ediyor.

Ulusal basında genelde iki aday arasında çekişme olacağını yansıtarak etki tepki olayı yaratan bazı çevreler, bazı gerçekleri unutuyorlar.

Birincisi ; Bu yarışta sadece adaylar değil kurdukları yönetimde önemli. Ali Fatinoğlu'nun listesine bakınca bu kadar donanımlı listeyle daha önce seçime girilmediğini gördüm, hepsi birbirinden değerli , alanlarında başarılı olmuş Türkiye'yi Dünya ya tanıtmış isimler var.

İkincisi ; Fatinoğlu'nun yaş faktörü, Ülkemizde ev satarken bile 65 yaş üstündeki vatandaşlardan akıl sağlığı raporu isteniyor ki , böyle büyük bir seçimde Türkiye'nin en büyük kulübü olan  Galatasaray'a aday olan iki başkan 70 yaş civarında buda biraz düşündürücü oluyor, acaba onları adaylığa iten nedenler neler ?

 

Üçüncü neden ise Fatinoğlu'nun yaşından dolayı ortaya çıkan sinerji ve enerjisi. Fatinoğlu işlerindeki  başarısının aynısını gönül verdiği Kulüpte de sağlamak istiyor.

Halk tabiri  ile şunu düşünün 70 yaşındaki adayı ve 55 yaşındaki Fatinoğlu'nu bir spor dalında karşılaştırın sonucu eminim herkes baştan tahmin eder.

 

Demem o ki. Böylesine büyük bir kulübü bırakın gençler yönetsin, 65 yaş üstündekilerde evde torun sevsin ve torunları ile maç seyretsin.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Fatih kopuz - 06 Mayıs 2018 11:16
Burası Türkiye adam 65 yaşında ise hiç bir şey yapamıyor akıl sağlığı raporu olmadan. Fakat Benim kulübümun başına dedeleri geçirecekler

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99