Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Okunma Sayısı: 1224
Hüseyin Öziri

Flaş Kocaeli Gazetesi 4 yaşında

03 Şubat 2018 tarihli yazısı

Bundan 4 yıl önce yayın hayatına başladık, tek bir hedefimiz vardı dürüst , tarafsız, ve yandaş olmayan bir gazete çıkarmak , bu doğrultuda 4 senedir sadece haber sloganı ile yolumuza devam ettik.

 

Ben Flaş Kocaeli  Gazetesi genel yayın yönetmeni Hüseyin Öziri olarak çok yalan duydum, çok kazık yedim. Bu yolda  kimse kırılmasın kimse darılmasın diye çok uğraştım fakat ciğeri beş para etmez insanlardan bile arkamı kollar hale geldim. Akıllandım mı tabi ki hayır. Çünkü hep demişimdir nalet olsun benim içimdeki insan sevgisine. Olmuyor yapamıyorum, menfaatçileri hayatımdan atamıyorum.

 

Yine de Flaş Kocaeli gazetesi 4 yılını doldurdu, bir çok özel habere imzamızı attık, yeri geldi bir haberimiz 50 bin okundu, yeri geldi yaptığımız haber yüzünden tehdit edildik,yeri geldi tebrik edildik.

 

2 şubat da 4. Kuruluş yıldönümü kokteylimizi yeni ofisimizde gerçekleştirdik. Ben ve çalışma arkadaşlarımız kokteylimizi ofisimizde yapma kararı almıştık. İyiki böyle bir karar aldık, samimi bir ortamda yüzlerce sevenimiz , okurumuz , sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve siyasetçilerimiz ile pastamızı kestik.

 

Ofisimiz doldu, koridor doldu, her yer insan doluydu, 150-200 kişi bizim gururumuza ortak olmak için gelmişti. Bu gazetemizin ve çalışma arkadaşlarımızın başarılı işlere imza attığının göstergesiydi.

İnternet gazeteciliği yazılı basın gazeteciliğinin her zaman önünde olmuştu, bunun  nedenini iki kelime ile şu şekilde özetlemek istiyorum.

 

Bir olay meydana geldiğinde internet gazeteleri bu haberi en fazla bir saat içinde yayına sokuyor. Fakat yazılı basın gazetelerinde bu haber ertesi gün yayınlanıyor. İkinci olay artık yazılı basın gazetelerin trajları yerlerde sürünüyor. Eskiden 1000 satışının altına düşmeyen büyük tabir ettiğimiz gazeteler şu anda 200-400 arası satıyor.

 

Bunlar komik rakamlar, bir de kendileri yılın bilmem nesi adı altında yarışmalar düzenleyerek reklam potansiyeli olan firmaları aday göstererek seçiyorlar, ondan sonra gelsin reklamlar, yazıktır ayıptıp beyler insanları kandırmayın. Çıkın adayları vatandaşa sorun kendiniz belirlemeyin , ama olmaz çünkü ekmeğiniz kesilir.

 

Bir de merdiven altı internet siteleri var, çalışanı yok, bürosu yok, devlete vergi, kdv verecek şirketi yok ama site kurmuş ona buna şantaj yaparak , karalama yaparak haber yapmaya çalışan şeref yoksunu insanlar var. Adamın sitesinin adı farklı , künyesinde adı farklı, fatura bilgilerinde bilmem ne  yazıyor hepsi zıt, toplama bilgisayar gibi. Birde bu sitelere bazı belediyeler destek veriyor, neymiş onu tanıyoruz bizim arkadaşımız. Nerede kaldı hak hukuk, ben bu kişilere hakkımı helal etmiyorum, benim hakkımı ve bu işi alnının akıyla yapmaya çalışan başka arkaşlarımın hakkını gasp ediyorlar.

 

Haftada bir güncelleme yapıp özel firmalardan reklam alarak onları dolandıran herkesi ve uyduruk siteleri herkes biliyor, kendini gazeteci sanıp cemiyet başkanın karşısında el pençe köpek olanlar, yalaka olanları,  Cemiyet Başkanının  arkasından nasıl atıp tuttuklarını açıklayacağım. Cemiyetin yaptığı her şeyi karalayan, ama her programda en ön safta yer alan iki yüzlü insanları herkes biliyor.

 

Tekrar söylüyorum ben gazeteci sayılmam öyle bir iddiam yok zaten, fakat kendini gazeteci sanan iki kelimeyi bir araya getiremeyenlerden daha iyi gazeteciyim. Cemiyette ve camia da sevilmeyen insanların nasıl bu kadar rahat tavırlar ile ortalıkda gezdiğini şimdi daha iyi anlıyorum.

 

Ayrıca geçen günlerde natrodan gelen mailde natro şifreniz değiştirme işlemi başlanmıştır yazıyordu. Yani birileri benim şifreme ulaşmaya çalışma şerefsizliğini gösterdi. Ama ip adresini hemen yakaladım, zaten daha sonra maili sildi , O kişi umutmasın İp adresi bendeeee.

 

Her neyse yazının özüne dönelim, bu mutlu günümüzde yanımızda olan tüm dostlarımıza, katılamayarak çicek ve telgraf gönderen tüm dostlarımıza çalışma arkadaşlarım adına canı gönülden teşekkür ederiz.

 

İYİKİ VARSINIZ 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Halil Küçükparlak - 03 Şubat 2018 22:08
Nice senelere diyorum. Yazınızda bahsettiğiniz olayları biliyorum, kişilerin bir kısmını tanıyorum. Onlar ve yaptıkları kirli ayak oyunları size engel olamaz. Hep birlikte nice senelere.rn

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99