Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Okunma Sayısı: 1420
Hüseyin Öziri

2019 seçimlerinin Kocaeli için kilit ilçesi İzmit

03 Ocak 2018 tarihli yazısı

2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde Belediye başkan adayı isimler şimdiden kulislerde ve sokaklarda konuşulmaya başlandı. İzmit Belediye başkanlığı içinde bir çok isim konuşuluyor.

 

Bu isimlerden en şanslı gözüken yüksek mimar Zekeriya Özak , halen Kocaeli büyükşehir belediyesi başkan vekili olan Özak, Kocaeli'yi ve özellikle İzmit'i avucunun içi gibi biliyor. Özak halkında sevgisini kazanmış bir aday .İzmitte sokak sokak esnaf ziyaretleri yapan Izmit i ve izmitliyi çok iyi tanıyan, beşeri ilişkilere önem veren mütevazı kişiliği ile takdir toplayan Özak aday olması durumunda partisinde rakiplerinin şimdiden bir adım önünde.
Tabi seçimlerde bu ayrıntılar önemli olsa da son noktayı Ankara genel Merkez veriyor, Genel merkez belkide ithal aday çıkartabilir, bu İzmit için bir şanssızlık olur.


2014 seçimlerinde resmen İzmit'i karış karış gezerek Ak partiye hatrı sayılır oy kazandıran Özak seçim arifesine kadar hemen hemen tüm İzmit esnafını ziyaret ederek sıkıntılarını dinlemişti.

 

Partide de saygı duyulan Bir isim olan Özak insanlar ile ikili sohbetlerde oldukça mütevazi.

 

CHP de ise Fikret Toker adaylık yarışına girmeye hazırlanıyor, CHP de diğer Bir isim ise Selman Yıldırım. CHP de ise ibre Selman yıldırımdan yana. Fikret Toker in sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı yanlış paylaşımlar ona adaylık şansı vermez gibi görünüyor. Selman Yıldırım ise belediye başkanı gibi sokak sokak gezip halkın sorunlarını dinliyor.

 

Ayrıca CHP de önemli bir isim olan Hikmet Erenkaya nın aday olup olmayacağı merak konusu. Eğer Erenkaya aday olursa CHP de başka kimsenin şansı olmaz. Çünkü Erenkaya partide değerli bir isim,, parti tabanının değer verdiği saygı duyduğu bir isim. Siyasetin her dalında başarılı görevler yapan Erenkaya’yı CHP seçmeni aday görmek istiyor.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99