KARTEPE BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA , TELEFRİK YAKINDA HİZMETTE

Kartepe belediyesi yerel bir sitede çıkan telefrik haberi ile ilgili açıklama yayınladı.Eksik ve yanlış bilgilendirmeden kaynaklandığını düşündüğümüz haberle ilgili kamuoyunu aydınlatma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Yaptığı başarılı çalışmalar ile Kartepe'nin çehresini değiştiren Belediye başkanı HÜSEYİN ÜZÜLMEZ her projesini kartepe halkı ile paylaşıyor. Yinede bazı yerel medya grupları , Üzülmez'in sözlerini çarpıtarak yayınlıyor. Kartepe belediyesi yine böyle bir haber yüzünden tekzip yayınladı.

 

İşte yayınlanan tekzip;

Kocaeli Barış Gazetesi İnternet sitesinde  Uğur Enç tarafından kaleme alınan “Kartepe teleferiği başka bahara kaldı..!” haberi gerçeği yansıtmamaktadır.

 

Bahsi geçen haberle ilgili Kartepe Belediyesi’nin açıklaması şu şekildedir;

“Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in vizyon projeleri hayata geçirilmeye devam ediyor. Kartepe İlçesi’nin yanı sıra Kocaeli’nin de en önemli projelerinden biri olan “Teleferik Projesi” için çalışmalar bitme noktasında geldi. Kartepe Belediyesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından hazırlıklar son aşamaya getirildi. Proje ve izinler eksiksiz tamamlanmış olmakla birlikte, ihale aşamasına gelinmiştir.

 

Teleferiğin yapılacağı yerde izinler konusunda herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Teleferik Projesi için belirtilen maliyet doğru değildir. Proje ihale sürecinde olduğundan maliyet bilgileri verilememektedir. Yazıda belirtildiği gibi, 50 yıldır sadece konuşulan Kartepe teleferiği, kısa sürede hizmete girecektir..” 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99