AYASOFYA İÇİN PEDALLIYORUZ EKİBİ İZMİT’TE

Türk Tarih Kurumu’nca (TTK) “Belgeler ve Resimlerle Ayasofya Sergisi”ni duyurmak amacıyla düzenlenen “Ayasofya İçin Pedallıyoruz” programı kapsamında, Ankara’dan yol çıkan 30 bisikletçi İzmit’e de uğradı.

İzmit Belediyesi yetkililerince karşılanan 30 kişilik ekip, Belsa önünde stant açarak 23-30 Temmuz tarihlerindeki sergi için vatandaşlara broşür, tişört ve şapka dağıttı. 18 Temmuz tarihinde Ankara’dan yola çıkan ve 23 Temmuz’a kadar pedal çevirecek olan "Ayasofya İçin Pedallıyoruz Ayasofya Bisiklet Turu" ile ilgili bilgi veren program koordinatörü Salih Yağızatlı " 30 kişilik ekiple şehir şehir gezerek Ayasofya'yı tanıtıyoruz.

Tarihi belgeleri sporla birleştirerek topluma bir farkındalık oluşturarak, Ayasofya'yı unutmamak ve unutturmamak için böyle bir organizasyon düzenliyoruz. Türk Tarih Kurumu'nca (TTK) düzenlenecek olan İstanbul Ayasofya'daki sergiyi duyurmak için 5 günde 520 kilometre yol kat etmiş olacağız. 23 Temmuz'da yapılacak sergi açılışında bayrağı oradaki arkadaşlara teslim edeceğiz dedi. Grup geceyi İzmit’te geçirdikten sonra sabah erken saatte tekrar yola düşecekler.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99