GÜLEN İLK DEFA AÇIKLAMA YAPTI

Mısır gazetesine konuşan terör örgütü FETÖ lideri Fettullah Gülen, Trump'ın iade kararı alması durumunda kaçmaya çalışmayacağını ve Türkiye'ye geleceğini açıkladı, ihanetin suçunu ise "ulusalcı laiklere" attı.

Mısır gazetesine konuşan terör örgütü FETÖ lideri Gülen, Trump'ın iade kararı alması durumunda kaçmaya çalışmayacağını ve Türkiye'ye geleceğini açıkladı, ihanetin suçunu ise "ulusalcı laiklere" attı.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, Mısır'da yayınlanan darbeci Sisi yanlısı El-Yevm 7 gazetesine röportaj verdi.

 

KESİN OLARAK DEĞİL AMA "15 TEMMUZ'U ULUSALCI LAİKLER YAPTI"
Gülen, "15 Temmuz'da darbe teşebbüsünün kimin tarafından yapıldığını düşünüyorsunuz?" şeklindeki soru üzerine kesin olarak bir kesimi suçlayamayacağını ancak ulusalcı laik bir kesimin bunu yapmış olabileceğini söyledi. Gülen, darbe girişiminin olduğu gece darbeyi kınadığını, kendilerine atılan darbe teşebbüsü suçlamasının uluslararası tarafsız bir kuruluş tarafından soruşturulmak üzere Türkiye'ye gelmeyi teklif ettiğini ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bunu kabul etmediğini iddia etti.

 

FETTULLAH GÜLEN YENİ BİR DARBE BEKLEMİYORMUŞ

Fetullah Gülen, Avrupa'nın kendisini anlaması için daha çok kurban vermeleri gerektiğini iddia etti. Gülen, 15 Temmuz olaylarının gerçek bir askeri darbe veya sistematik bir oyun olsa da Erdoğan'a karşı yeni bir askeri eylem beklemediğini, kendilerine karşı yürütüldüğünü iddia ettiği aşırılıklara rağmen asla böyle bir darbe hareketini kabul etmeyeceğini söyledi.Kaynak sondakika.com

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99