DOĞA KOLEJİ SAYESİNDE DÜNYAYA REZİL OLDUK

Türkiye'nin dünya sahnesinde temsil eden ve dünya şampiyonlukları alan iki lisenin, okul sporlarında 'kaçak oyuncu' oynattıkları gerekçesiyle kupaları geri alındı.

Okul Sporlarında İki Lisenin Kupaları, Kaçak Oyuncu Oynattıkları İçin Geri Alındı
 

Türkiye'nin dünya sahnesinde temsil eden ve dünya şampiyonlukları alan iki lisenin, okul sporlarında 'kaçak oyuncu' oynattıkları gerekçesiyle kupaları geri alındı.

 

Türkiye, Okul Sporları'nda 'çifte şok' yaşadı. 2016'da voleybolda dünya şampiyonu olan Bostancı Doğa  Anadolu Lisesi ile futbolda  Avrupa şampiyonu olan  Ankara  Bahçelievler Deneme  Anadolu Lisesi erkek takımları, ISF (Uluslararası Okul Sporları Federasyonu) tarafından 'kaçak oyuncu' oynattıkları gerekçesiyle turnuvalardan ihraç edilerek kupaları geri alındı.

 

KAYDI BULUNMAYAN 5 OYUNCU OYNATTILAR

Habertürk'ten  Murat Ağca'nın haberine göre, geçen ay yapılan ISF Yönetim Kurulu toplantısında, ISF Disiplin Komitesi'nin sunduğu rapor kabul edildi ve ihraç kararları 2 Haziran'da resmen açıklandı. ISF Disiplin Komitesi,  Sırbistan'daki 2016 ISF Voleybol Dünya Şampiyonu Bostancı Doğa  Anadolu Lisesi'nin, sezon başında kendi okulunda kaydı bulunmayan 5 oyuncuyu oynattığını ve bunun kurallara aykırı olduğunu belirledi.

 

DOĞA KOLEJİNE SONRADAN  NAKLEDİLDİLER

Doğa Koleji'nin,  Türkiye'deki grup ve final maçlarında takımda yer alan 12 oyuncudan sadece 7'sini Dünya Şampiyonası kadrosuna aldığı, diğer 5 oyuncunun ise kurallara uymamasına rağmen  Ankara'daki İncek  Doğa Koleji'nden bu şampiyona için nakledildiği ortaya çıktı. Aynı zamanda  Ziraat Bankası Voleybol Takımı'nın altyapısında yer alan bu oyuncuların, Dünya Şampiyonası'na gidecekleri için  Ankara'daki bölge çeyrek finallerinde bile  Doğa Koleji adına oynatılmadığı belirlendi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99