MÜJDE BAYRAMDA EK SEFERLER YAPILACAK

Ramazan Bayramı öncesinde otobüs biletleri erkenden tükenince bakanlık, şehirler arası sefer yapan otobüs firmalarına bayram tatillerinde otobüs takviyesi izni verdi.Bu haber ilimizde sevinçle karşılandı. Çünkü bayramda ilimizden binlerce vatandaşın memleketlerine gitmek için bilet aradığı biliniyordu

Ulaştırma,  Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca, şehirler arası sefer yapan otobüs firmalarına, Ramazan ve  Kurban Bayramı tatillerinde B2 ve D2 belgelerine kayıtlı otobüsleri kullanma izni verildi.

 

25 VE ÜSTÜ KAPASİTELİ OTOBÜSLER İLAVE YAPILACAK

Bakanlığın izni kapsamında Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğünce yayımlanan genelgede, Ramazan ve  Kurban Bayramı tatilleri süresince yolcu potansiyelinin önemli ölçüde artmasının beklendiği belirtilerek, her iki bayramda da vatandaşların şehirler arası seyahat talebinin, mevcut tarifeli yolcu taşıması yapan otobüslerin kapasitesiyle karşılanmasının zor olacağı kaydedildi.

 

Genelgeye göre, 23-29 Haziran ile 29 Ağustos-6  Eylül 2017 tarihlerinde, B1 ve D1 yetki belgesi sahibi firmalar, zaman tarifesine bağlı olmadan B2 ve D2 yetki belgeli 25 ve üstü koltuk kapasitesine sahip araçları kullanabilecek.

 

AYNI ÜCRET TARİFESİNE UYULACAK

Bakanlık, firmalara tarifeli yolcu taşımacılığı hat listesinin dışına çıkmamaları, ücret tarifelerine uymaları, bu konuda bir taşıma sözleşmesi yapmaları ve bu sözleşmeyi seyahat esnasında taşıtta bulundurmaları zorunluluğu da getirdi.

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99