Kandıra Belediyesi'nden Büyük İftar Programı

Kandıra Belediyesi her yıl düzenlemiş olduğu iftar programlarını sürdürüyor. Dünya yetimler günü dolayısıyla kardeşlik iftarına Kandıra Kaymakamı Mehmet Soğukpınar, Kışla Komutanı P.Yüzbaşı Süleyman Akan, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Dalaslan, Kandıra İlçe Jandarma Komutanı Aykan Çakar ,şehit aileleri, gaziler ve mahalle muhtarları katıldı.

Dünya Yetimler Gününde Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken'in ev sahipliğinde gerçekleşen iftar yemeğinde şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve bizlerin emaneti olan yetim yavrularımızla bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz diyen Başkan Köken, her yıl düzenlemiş oldukları iftar programlarını sürdüreceklerini vurguladı.

 

Yetim gülerse dünya güler sözleriyle konuşmalarına başlayan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, "Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır" diyen yetim bir Peygamberin ümmetiyiz. Bu yüzden yetimler bu toplumun bir parçasıdır ve koruyup kollanması, sahip çıkılması gerekirYetim sofrasında kim varsa, yetimin acısını, yetimin yokluğunu kim azaltıyorsa, Allah yaptığının binlerce katını onlara mükâfatıyla versin. Bu akşam burada olmanın onurunu yaşarken, bir emanet olarak, yetimlerimize karşı bir mesuliyet olarak, bize düşen her ne varsa bunun sorumluluğundayız" dedi.

 

İftar programına katılan şehit aileleri, gazilerle de tek tek ilgilenen Başkan Köken, Vatanımızın, memleketimizin, milletimizin bekası, şanlı bayrağın gönderden hiç inmemesi adına canlarını seve seve bu vatan için bu topraklar için vermiş olan şehitlerimizin aileleri bizlerin emanetidir diyerek  onların her zaman yanında olduklarını ifade etti.

 

Ramazan-ı Şerif’in yardımlaşmanın, paylaşmanın, sevgi ve kardeşliğin adeta bir yansıması olduğu bir ay olduğunu söyleyen Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, ilçemizdeki birlik beraberlik ve kardeşlik ortamının daim olmasını diliyorum dedi. Ramazan ayının getirdiği huzur ve kardeşliği düzenlenen iftar programlarında hissettiklerini belirten aileler, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken'e teşekkürlerini iletti.

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99