Kartepeliler Yine Aynı Sofrada Buluştu

Yardımlaşma ve paylaşmanın en yoğun biçimde yaşandığı Ramazan ayı, Kartepe'de de coşku içinde geçmeye devam ediyor. Kartepe Belediyesi’nin ilçe halkına yönelik Kartepe Müftülüğü ile ortaklaşa düzenlediği 4000 kişilik iftar programının Meşelik Park’ta yapılması planlanırken son anda başlayan sağanak yağış sebebiyle, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezine alındı.

Kültür Merkezinin kapalı her noktası Kartepelilere açılırken yaklaşık 1500 kişi orucunu birlikte açtı. 2500 kişilik yemek te iftar öncesi Kartepeli vatandaşlara dağıtıldı.

 

Bereket ve paylaşmanın arttığı yardımlaşma ve rahmet ayında Kartepe Belediyesi'nin düzenlediği iftar programı önceki akşam hava muhalefeti sebebiyle Meşelik Park yerine Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde geniş bir katılımla gerçekleşti. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'in ev sahipliğinde gerçekleşen iftar gecesi, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve semah gösterileri ile manevi bir hazza büründü. Kartepe'liler iftar öncesinde Kartepe Merkez Camii Müezzini İbrahim Aksoy’un Kur'an ziyafetini huzur içinde dinlediler. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından kürsüye davet edilen Kartepe Müftüsü Mustafa Nurgün ise iftar öncesi yemek duasını gerçekleştirdi.

 

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'in ev sahipliğinde gerçekleşen Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın da katıldığı iftar programına, organizasyonun sponsoru Pirelli Lastikleri Fabrika Direktörü Hakan Yalnız, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Ak Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Ak Parti Kartepe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Karbuz, Ak Parti Kocaeli İl ve İlçe Yöneticileri, Kartepeli Muhtarlar, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile Kartepelilerden oluşan kalabalık bir davetli topluluğu iftara konuk oldu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99