“Namazgah Kültür Merkezi Tamamlanıyor”

Kandıra Belediye'si tarafından projelendirilen ve yapımına başlanılan Namazgah Kültür Merkezi inşaatında çalışmalar hız kazandı. Ağustos ayında tamamlanması hedeflenen projenin yapım aşamalarını yerinde inceleyen Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra’da bu projenin büyük değişim yaratacağını vurguladı.

Kandıralı vatandaşların merakla beklediği Namazgah Kültür Merkezi Projesinde inşaat çalışmaları titizlikle yürütülüyor. Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in girişimleriyle şekillenen proje, Kandıralıların istek ve taleplerini karşılayacak.

 

Gençlerin ve Kandıralı vatandaşların verimli zaman geçirecekleri alanların yaratıldığı projenin bina duvarları örüldükten sonra binanın iç kısmındaki elektrik ve mekanik tesisatlarıyla ilgili imalatlara da başlandı.

 

“ Namazgah Kültür Merkezine 1000 Adet Ağaç Dikilecek “
İlçenin yeşil doğa yapısı korunarak hazırlanan projede peyzaj çalışmaları göze çarpıyor. Açık ve yeşil alanların oluşturulmasında, koruma, onarım, yenileme konusunda özenli davranan yetkililer, otomatik sulama sistemleriyle ağaç ve bitki ekimlerini başlattı. Manolya , sedir, servi, ıhlamur, mavi ladin ve oya ağaçları başta olmak üzere yaklaşık 1000 ağacın dikileceği alanda çevre düzenlemelerine büyük önem veriliyor. Bitkisel peyzajın korunması ve sağlıklı gelişiminin sağlanması için sürekli ve bilinçli bir bakımın sağlanacak.

 

Projenin diğer ayağını oluşturan güreş alanı için tribün imalatları, gölet kısmına yönelik ise gezi kayıkları hazırlanıyor. Konferans salonu, sinema salonu, düğün salonu, kütüphane gibi birçok sosyal donatı alanını içinde barındıracağı belirtilen projede mescid inşaatı tamamlandı. Spor aletlerinin montajının son etabına geçen ekipler, yürüyüş yollarının hazırlanmasını hızla sürdürüyor.

 

Başkan Ünal Köken, Projenin Yapım Aşamalarını Yerinde İnceledi
Kandıra’nın gelişmesine yönelik yenilikçi proje ve çalışmalarını gerçekleştiren Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Namazgah Kültür Merkezinin yapım aşamalarını yerinde inceledi. Ekiplerden projenin aşamalarıyla ilgili bilgi alan Başkan Köken, ilçemize yakışacak, vatandaşlarımızın istek ve taleplerini karşılayacak olan projemizin tamamlanması için hızlı ve gayretli bir şekilde çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana Kandıra'mızda birçok ilke imza attık, ilçemize yeni eserler kazandırdık, kazandırmaya da devam edeceğiz” dedi.

 

“Namazgah Kültür Merkezi 7’den 70’e Herkese Hitap Edecek
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Başkan Köken, ''Kandıra’da birçok başarılı çalışmaya imza attık. Kısa zamanda tamamlamayı hedeflediğimiz Kültür Merkezi'miz de bunların içerisinde çok önemli bir yere sahip. İlçemizde başta gençlerimiz olmak üzere birçok vatandaşımızın talep ettiği 700 kişi kapasiteli dügün salonu, çocuk oyun alanları, pergoleler, yürüyüş yolları, ve geniş kapsamlı otopark ve sosyal alanlar olacak.

 

Düğün, toplantı, konferans ve dinlenme alanı gibi insanların aradıkları birçok özelliğin bir arada olacağı Kültür Merkezi'nde mimari yapı ve kullanılacak malzeme itibariyle doğal dokuyu bozmayacak şekilde olacak. 7 den 70 e her kesimden insanın bu alanda kendisine bir yer bulabileceğini ifade etti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99