Üzülmez’den Kartepelilere İftar Daveti

Yardımlaşma ve paylaşmanın arttığı bereket ve rahmet ayında Kartepelileri bir araya getirmek amacıyla Kartepe Belediyesi’nin düzenlediği Geleneksel Kartepe iftarı 8 Haziran Perşembe günü Meşelik Park da gerçekleştirilecek.

 “Yine Aynı Sofrada Buluşuyoruz” sloganıyla tüm Kartepelileri iftara davet eden Başkan Üzülmez, “Kültürümüzde aynı sofraya oturmanın, yemeği paylaşmanın değeri ve önemi farklıdır. Ramazan da bir olma ve paylaşma ayıdır. Bunu korumak ve yaşatmak için  sorumluluğumuz var” dedi.

 

İftar programı için tüm semt merkezlerinden ilçe halkının Meşelik Parkı’na ulaşımı saat 19.00’dan itibaren ücretsiz otobüs servisleri ile sağlanacak. Bu ramazan ayında ilçede düzenlenecek ilk toplu iftar programı olan 8 Haziran Perşembe akşamki toplu iftara tüm hemşehrilerinin davetli olduğunu belirten Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez,  “Hep birlikte oruçlarımızı açacağımız, aynı sofrayı paylaşacağımız, aynı duaya Amin diyeceğimiz iftar programımıza tüm hemşehrilerimizi bekliyorum” dedi.

 

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde gerçekleşecek iftar programı Tasavvuf Müziği ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayıp, toplu olarak yapılan iftar ile sona erecek. Geleneksel Kartepe İlçe iftarına,  Kartepelilerin yoğun katılım göstermesi bekleniyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99