KBT’nin çocuk oyuncuları final yaptı

Kocaeli Bölge Tiyatrosu’nun 24.’sünü düzenlediği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün desteğiyle gerçekleşen “24. Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali” muhteşem gösterilerle final yaptı.

Kocaeli Bölge Tiyatrosu’nun 24.’sünü düzenlediği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün desteğiyle gerçekleşen “24. Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali” muhteşem gösterilerle final yaptı.

 

Kocaeli Bölge Tiyatrosu tarafından bu yıl 24’üncüsü düzenlenen “Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali” hafta sonu gerçekleşen oyunlarla sona erdi. Festival boyunca 12 gruptan oluşan çocuk oyuncular,12 farklı oyun sergileyerek performanslarıyla büyük beğeni ve alkış aldı. Festival boyunca hafta sonu günde 3 oyun olacak şekilde gerçekleşen gösteriler sonunda öğrencilerine eğitim belgelerini takdim eden KBT Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin, başta velileri olmak üzere tüm kurs öğrencilerine tek tek teşekkür etti. Başarılar diledi. Sanatın bu kent için ne kadar önemli olduğuna vurgular yaptı. 

 

BİRBİRİNDEN GÜZEL OYUNLAR
24 Mayıs’ta başlayan ve 4 Haziran’dan sona eren “Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivalde” Tiyatro Müdürü Hüsniye Akçin, Sahne Tasarım ve Dekoratörü Erhan Demiray ve birçok hocanın özenle hazırladığı; Boş Kaplumbağ, Sihirli Kemer, Oyunun Sonu Yok, Ayının Fendi Avcıyı Yendi, Mutluluklar Ülkesi, Deli Bayramı, Domates ile Gözlük, İnsanat Bahçesi, Müfettiş, Barış Gezegeni, Yıldızcı Kraliçe ile Akıllı Soytarı ve finalde ise Bahar Noktası adlı oyunlar deyim yerindeyse hem oyun hem de harika dekorlarıyla büyük beğeni topladı. Muhteşem akşamda sahneye çıkan tüm çocuklar birlikte kameralara poz vererek sanat adına anlamlı bir finale imza attı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99