Üzülmez’den TYP’li İşçilere Motivasyon

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Ramazan ayında da mahalle ziyaretlerini ve inceleme gezilerine devam ediyor.

Bu kapsam da geçtiğimiz gün Ataşehir Mahallesi inceleme ve istişare gezisine devam eden Başkan Üzülmez,  İş-kur işbirliği ile TYP (Toplum Yararına Çalışma Programı) kapsamında belediye bünyesinde görevlendirilen dönemsel işçileri işbaşında oldukları sırada ziyaret ederek, bir süre sohbet etti ve kolaylıklar diledi.  Ataşehir Mahallesinde saha görevinde bulunan kadın işçiler Başkan Üzülmez’in sürpriz ziyareti ile hem şaşırdılar hem de mutlu oldular.

 

Göreve geldiği günden bu güne Kartepe’ye değer katan projeleri ile dikkat çekici yatırımlara imza atan ve çalışanlarına verdiği değer ve destekle örnek teşkil eden Başkan Üzülmez, içinde bulunduğumuz ramazan ayında da sahadaki çalışmalarına devam ediyor. Ataşehir Mahallesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın istihdam projelerinden biri olan “Toplum Yararına Çalışma Programı” kapsamında belediye bünyesinde istihdam edilen kadın personelleri görevleri başında iken ziyaret ederek tek tek sohbet edip, bilgiler alan  Başkan Üzülmez, özveri ve titizlikle görev yapan kadınları da tebrik etti.

 

Park Bahçeler Müdürlüğü’ne  bağlı olarak çalışan grup, işbaşı yaptıkları günden itibaren “Ne yaparsan yap, işini aşkla yap” sözünü doğrular nitelikte başarılı bir performans gösteriyorlar. Park ve Bahçeler Müdüründen ve çalışma yapılan mahalle sakinlerinden bu anlamda olumlu görüşler alan Başkan Üzülmez de, TYP işçilerini bizzat ziyaret ederek onure etti.

 

Üzülmez, Kadın Eli Değdiği Belli

Sahada çalışan personel ve ailelerinin Mübarek Ramazan ayını da kutlayan Başkan Üzülmez, “Parklarımıza kadın eli değdiği belli oluyor. Emeklerinize sağlık. Bu proje, istihdama katkı anlamında güzel ve önemli bir proje. Biz yerel yönetimlerde dönemsel personel ihtiyacımızı gidermiş oluyoruz. Görev süreniz sonunda belediyemizin girişimcilik kurslarına, ilgilenen varsa aşçılık ve Kar-Mek kurslarımıza bekliyoruz. Bu hizmet birimlerimizde hem sosyalleşme hem de gelir elde etme anlamında birbirinden güzel fırsatlar bulabilirsiniz” dedi.

 

Çevre temizliği, ağaçlandırma ve park düzenlemeleri gibi görevler üstlenen TYP’li çalışanlar, Başkan Üzülmez’den gördükleri ilgi ve değerden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, bizzat teşekkürlerini sundular.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99