TUNCELİ'Lİ ÇOBAN TEOG 2. OLDU

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde hayvancılıkla uğraşan ailesine, okuldan fırsat buldukça koyun sağarak ve çobanlık yaparak yardım eden 14 yaşındaki Habib Bitkin, TEOG'da Türkiye ikincisi oldu.

Tunceli'nin  Çemişgezek ilçesinde zorlu bir yaşamın arasından koyun sağıp, çobanlık yaparak sınava hazırlanan Habib Bitkin,  TEOG sınavında 6 dersten sorulan 120 sorunun 119'una doğru cevap vererek Türkiye ikincileri arasına girdi.

 

Çemişgezek'te okuduğu okulda yatılı kalan 14 yaşındaki Habib Bitkin, okuldan arta kalan zamanlarını

ailesinin yanında çobanlık yaparak geçiriyor. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavında bütün olumsuzluklara rağmen  Türkiye ikincileri arasına giren Çoban Habib Bitkin, köyde bulunduğu sürede koyun otlatıp, sağımını da yapıyor.

 

ÇOBANLIK YAPARKEN BÜYÜK BAŞARI YAKALADI

TEOG sınavında geçmiş yıllarda olduğu gibi başarı geleneğini devam ettiren  Çemişgezek ilçesinde, bu yılda birçok öğrenci Teog'da 120'de 120 yaptı. Ancak, 120 sorudan 119'unu doğru yaparak  Türkiye ikincileri arasına giren Habib Bitkin, yaşından büyük yaptığı işlerle ailesine verdiği destekle dikkat çekiyor.

Başarısının ailesiyle birlikte öğretmenlerini ve kendisini çok mutlu ettiğini belirten Habib Bitkin, "Ben

 

Çemişgezek ilçesine bağlı  Tatar Mezrasında oturuyorum.  TEOG sınavında ful çekmek istiyordum ama olmadı. İnşallah ilerleyen eğitim hayatımda büyük başarılar için mücadele edeceğim. Yatılı olarak eğitim görüyorum. Haftanın beş günü okuldayım. Hafta sonları köyüme geliyorum. Ailece küçükbaş hayvancılıkla uğraşmaktayız. Kış aylarını köyde, yaz aylarını ise yaylalarda geçiriyorum"dedi.Kaynak sondakika.com

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99