DOĞAN, HARAMI HELALİ BİLEREK ÇALIŞIYORUZ

İZMEK’in Yenidoğan Mahallesi’ndeki kurslarını bitirenlerin belge dağıtım ve sergi açılışında konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan” haramı helali bilerek çalışıyoruz” dedi.

Giyim, iğne oyası, ev tekstili, el nakışı, şiş ve tığ örücülüğü kurslarını başarıyla bitiren 220 kursiyere belgeleri İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın yanı sıra, Belediyesi Meclis Üyesi Ersin Alpaslan, Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, İzmit Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın ile muhtarların katıldığı törenle verildi.

 

AİLE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYIN

 

Belge dağıtım ve sergi açılışında konuşan Başkan Doğan, “İzmit Belediyesi olarak sizlere hizmet etmekten onur duyuyoruz. Kadın dostu bir belediyeyiz, sizlere her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Sizler, daha güzellerine layıksınız ve daha güzel şeyleri hep birlikte üretmeye devam edeceğiz. Kurslarda öğrendiklerinizi paraya dönüştürün. Sizler için ücretsiz satış reyonlarımız var. Mikro kredi uygulamamız var. Bütün bu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Cephanelik’te sizler için  Türkiye’nin en modern  Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’ni yaptık. Buradan da yararlanabilirsiniz. Biz herkesin belediyesiyiz. Asıl olan kardeşliktir, birliktir. Biz sizleri seviyoruz sizlere hizmet etmekten onur duyuyoruz. 

 

MİLLETİN KURUŞUNU YİNE MİLLET İÇİN HARCIYORUZ

 

İzmit’imiz, mahallelerimiz dünden daha güzel, Zabıtan ’da, Turgut’ta, bir çok mahallemizde sizler için konaklar yaptık. Bu bölgedeki kültür merkezimizin inşaatı hızla devam ediyor. Bu yıl da 10 bin bisiklet dağıtıyoruz. Bütün bu hizmetleri nasıl, hangi parayla yaptığımızı soruyorlar. Bunları sizlerin parasıyla yapıyoruz. Milletin kuruşunu ziyan etmeden, rantçılara kaptırmadan yine sizler için harcıyoruz. Ülkemizde bereket var. Bu berekette halkımıza hizmet olarak dönmektedir. Haramı helali bilerek  çalışıyoruz.  Sizlerin dualarıyla, birliğimizi beraberliğimizi koruyarak daha güzellerini yapacağız. Yarınlarımız daha mutlu, daha güzel olacak.  Ülkemiz çok daha güçlü, dünyada söz sahibi olması için gecemizi gündüzümüzü katarak çalışıyoruz. Kadınlara çok önem veriyoruz çünkü sizin huzurunuz, çocuğun, ailenin ülkenin huzurudur. Biz bugünlere birlik beraberlik içerisinde geldik, yarınlara da öyle gideceğiz. Hanımların elleri dert görmesin” dedi.

 

140 BİN KURSİYER

 

İzmit Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın da  “İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a 7 yıldır vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Başkanımızın destekleri ile 52 mahallede 95 farklı branşta binlerce kişiye  eğitim veriyoruz. İZMEK’ten şimdiye kadar 140 binden fazla  vatandaşımız yararlandı. Belediyemiz ile ortak kurslar açmaktan büyük mutluluk duymaktayız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kursiyerlere belgeleri verildi ve sergiler gezildi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99