ÖZEL BİLGİ KÖPRÜSÜ KIDS ANAOKULUNDA SIRADIŞI FİNAL

İlimizim çift dilli eğitimi ile dikkat çeken anaokulu olan Özel Bilgi Köprüsü KIDS Anaokulu yine çok güzel bir finalle eğitim yılını kapattı.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM GÖMLEĞİN İLK DÜĞMESİNE BENZER

         Okul Müdürü Fikret Kaya açılış konuşmasına “Eğitimin en önemli amacı öğrenmeye ilgi uyandırmak ,çocuğun var olan yeteneklerini görünür kılmaktır.”diyerek “Okul öncesi eğitimi biz eğitimciler gömleğin ilk düğmesine benzetiriz. Doğru iliklemek için SEVGİ, İLGİ, ÖZVERİ, GÜVEN gerekir diyerek sürdürdü.Eğitim kadrosuna ve velilerine teşekkür ederek BAZILARI HAYATA BİR ADIM ÖNDE BAŞLAR sözleriyle etkinliği başlattı.

 

TÜM SUNUMLAR İNGİLİZCE TÜRKÇE YAPILDI

Türkçe Sunumu okulun öğretmenlerinden Emine PEHLİVAN yaparken ,İngilizce  sunumları  ,her sınıfın İngilizce öğretmenleri üstlendi.

 

BALE ÖĞRENCİLERİNİN PERFORMANSI VELİLERİ ŞAŞIRTTI

Bale öğretmenleri BİHTER ÖZGÜRER  rehberliğinde ilk sahneye çıkan İYİLİK PERİLERİ  ( Fair Godmothers )minik olmalarına rağmen ilgi ve disiplinleri ile büyük alkış aldılar. 

     

 İkinci bale grubu MARİSELLA’NIN OYUNCAKÇI DÜKKANI (Toy Store of Marisella  )resitali EĞİTMENLERİ Bihter hanımın da dansa katılımı ile görsel bir şölene dönüştü.Gerek görsellikleriyle, gerekse uyumlarıyla izleyenlere parmak ısırttı.

                               

ÇOCUKLAR DA GÖSTERİLERİNİ İNGİLİZCE SUNDULAR

 

Öğretmenlerince hazırlanan dekorlar ve kostümler içerisinde  bale resitalinden sonra sundukları program ise çocuklar tarafından İngilizce sunuldu. Velilerce ayakta alkışlanam miniklerin mutluluğu görülmeye değerdi.

                               

Bale gösterisinin ardından, 4 Yaş Sevgi Kelebekleri sınıfı The Magical Toys / Sihirli Oyuncaklar gösterisinde İngilizce öğretmenleri Banu LADY çocuğunu uyuturken uyuya kalan anne rolünde miniklerle birlikte sahnede rol aldı. Rüyalarında canlanan oyuncaklar rollerini o kadar benimsemişlerdi ki sahneye gelen ve peri rolünü oynayan CANAN KESKİN ile kendilerinin hangi oyuncak olduğunu belirten İngilizce cümleler ayakta alkışlandılar.

 

MÜZİSYENLER ÇOK SEVİMLİYDİ

3 Yaş Sevgi Damlacıkları sınıfı ,anaokulu öğretmenleri  Yildiz KOŞMA ve İngilizce öğretmenleri MAYA REHBERLİĞİNDE  The Musicians / Müzisyenler VE KENDİLERİNİ Ingilizce tanıtımlarında son derece başarılı bir performans sundular.

 

MASAL KAHRAMANLARI 

3 Yaş Sevgi Tomurcukları sınıfı ,okulun en küçük yaş grubu olmalarına rağmen ,anaokulu öğretmenleri Emine PEHLİVAN VE Ingilizce Öğretmenleri eşliğinde , Fairy Tale Heroes / Masal Kahramanları etkinliğinde görsellikleri ve İngilizce telaffuzları ile göz doldurdular.

 

 

SİHİRBAZLAR TRENİ

 4 Yaş Uğur Böcekleri SINIFI İSE ÖĞRETMENLERİ Yeliz ENGİNLER ve İngilizce

 Öğretmenleri ,Vaida LADY rehberliğinde sundukları , The Train of Wizards / Sihirbazlar Treni ile dikkatleri üzerlerine toplamayı başardılar.

 

DUYGULAR

4 Yaş Sevgi Çocukları sınıf öğretmenleri  Bihter DENİZ ile sahnede yerlerini aldılar.   Ingilizce öğretmenleri Aysel LADY doğum günü kutlanan anne rolündeydi. Annelerinin doğum gününü kutlayan minikler , Emotions / Duygularını  İngilizce ifade etmede oldukça başarılı idiler . 

       

VİKİNKLER SUNUMU AYAKTA ALKIŞLANDI

5 Yaş ,Sevgi Melekleri sınıfı ise öğretmenleri Sinem Yıldız YALAV ve Merve LADY eşliğinde

The Vikings / Vikingler sunumlarındaki İngilizce ve istekle gerçekleştirdikleri rolleri  ile ayakta alkışlandılar.

 

HAYVANLARA ÖZGÜRLÜK MESAJI ÇOK ANLAMLIYDI

 5 Yaş Sevgi Çiçekleri  sınıfı da anaokulu öğretmenleri Seher ŞENEL ve İngilizce Öğretmenleri Hilal LADY eşliğinde Freedom Of Animals / Hayvanların Özgürlüğü gerçekleştirirken kafeslerden çıkma sahnesindeki gerçekçi davranışları ile büyüklerine çok anlamlı mesaj verirken kendilerinin de ileriki yaşantılarında hayvanlara karşı olumlu ön bilgiler edindikleri hissedildi.

 

Okulun 4 ve 5 yaş öğrencilerinin oluşturduğu Almanca koroyu ve dansı ise Almanca Öğretmenleri LİZA (Selda  AĞRA )Kleine Wanze Tanz / Küçük Böceklerin Dansı ile keyifle sundular.

 

BİR BAŞKADIR BENİM MEMLEKETİM

 Finali Tüm öğrenciler ve öğretmenler ,ellerinde Türk bayrakları ile

 “BİR BAŞKADIR BENİM MEMLEKETİM”şarkısını coşku ile söyleyerek tamamlarken son derece mutlu oldukları gözlemlendi.

 

VELİLERDEN ÇOCUKLARA KUTLAMA

Anaokulu yıllarını geride bırakan çocuklarla  ve velileri ile hatıra fotoğrafı çektirilirken bir taraftan duygu yüklü anlar da yaşandı. Velilerin yoğun şekilde tebriklerinin alınması da tüm kurumun bu konudaki üstün başarısının bir kanıtı idi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99