EĞİTİMDE YILDIZ KENTİN EĞİTİM YILDIZLARI KOCAELİ 1.Sİ

Başiskele Belediyesi eğitime her fırsatta vermiş olduğu desteğin altını çiziyor. Özel eğitim yatırımlarıyla ve eğitim kurumlarına yapmış olduğu destekler ile örnek olan Başiskele’de yıldızlık konumunu koruyor.

Kocaeli İl Mili Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Bilgi ve Kültür Yarışması’na ilçemizi temsilen ilçe birincisi Kullar  Hacı Mustafa Özsoy Ortaokulu öğrencileri katılım sağladı. Yarışmada her ilçe 3 asil 1 yedek olmak üzere 4 yarışmacı ile temsil edilirken,  Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, İngilizce, Din Kültürü ve Genel Kültür kategorilerinden sorular soruldu.

 

Bu kapsamda tüm elemelerden geçen Kullar Hacı Mustafa Özsoy Orta Okulu 8. sınıf öğrencileri Süeda Yavru, Yusuf Sami Öztürk, Pınar Demirtaş, Muhammed Sait Buğu tüm elemelerden geçerek Başiskele’yi en güzel şekilde temsil ettiler. Yarışmanın sonucunda da ekip 190 puan alarak en yakın rakiplerine fark atarak Kocaeli 1.si oldu. 

 

Okul Müdürü Yasin Samat ile birlikte öğrenciler Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a ziyarette bulunarak bu yarışma boyunca geçirdikleri süreci ve başarılarını paylaştılar. Otobüs desteği ve okullarına yaptıkları katkılardan ötürü teşekkür ettiler.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99