KOTO’nun komiteleri KKTC ve Makedonya’ya gitti

Üyeleri için yeni Pazar arayışlarını sürdüren Kocaeli Ticaret Odası’nın 21. Meslek Komitesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC), 7. Meslek Komitesi de Makedonya’ya eş meslek komite programı gerçekleştirdi

Üyelerinin, hızla büyüyen dünya ticaretinden daha fazla pay alabilmesi için küresel ölçekte çalışmalar gerçekleştiren Kocaeli Ticaret Odası, öncelikli hedef olarak belirlediği bölgelere de iş ve yatırım programları düzenliyor. Bu amaçla tekstil ve giyim grubunun yer aldığı 21. Meslek Komitesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne, plastik ve kimya grubunun yer aldığı 7. Meslek Komitesi de Makedonya’ya gitti.

21. KOMİTE KKTC’YE GİTTİ

Sektörleri adına çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giden Kocaeli Ticaret Odası 21. Meslek Komitesi (Tekstil ve Giyim Grubu) Meclis Başkan Yardımcısı İsmail Uslu, Meclis Üyeleri Okan Oktay, Aykut Çavuş, Komite Başkanı Hüseyin Çoban ve komite Üyesi Fuat Barbaros Oktay ilk olarak Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros ile bir araya geldi. Oda yönetimi ile birlikte gerçekleşen toplantıda, KKTC’nin özellikle turizm, eğitim ve sağlık alanında yükselişe geçtiği vurgulanarak, KOTO üyesi işadamları yatırıma davet edildi. 21. Meslek Komitesi heyeti, buradaki temaslarının ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun ile görüşme gerçekleştirdi. Türkiye ve KKTC arasındaki işbirliklerinin çok önemli olduğuna vurgu yapan Bakan Atun, Kocaeli’yi mutlaka ziyaret etmek istediklerini ifade etti.

7. KOMİTE MAKEDONYA’YA GİTTİ

Kocaeli Ticaret Odası 7. Meslek Komitesi’nin (Plastik ve Kimya Grubu) Makedonya’ya gerçekleştirdiği iş ve yatırım programı Kosova Prizren Başkonsolosu Selen Evcit ziyaretiyle başladı. Meclis Başkan Yardımcısı Alp Kayalar, Meclis Üyesi Mustafa Balaban, Komite Başkanı İbrahim İkiz ve komite üyesi Hüseyin Ayseçkin’in katıldığı programda verimli görüşmeler gerçekleştirildi. 7. Meslek Komitesi heyeti hemen akabinde Makedonya Türk Ticaret Odası’nın (MATTO) toplantısına katıldı. MATTO Başkanı, aynı zamanda Üsküp Fahri Konsolosu olan Aydoğan Ademoski ve yönetim kurulu üyeleri ile bölgenin yatırım imkanlarını değerlendirildi. 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99