‘’Tabiatıyla oynanmış gıda helal değildir’’

Kocaeli Kitap Fuarı’nda Gazeteci Yazar Mehmet Ali Bulut, gıdanın kadere etkisini anlattı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Kocaeli Kitap Fuarı’nın sekizinci gününde Gazeteci, Yazar Mehmet Ali Bulut, “Gıdanın İnsan Kaderindeki Rolü” konulu söyleşisiyle kitapseverlerle bir araya geldi. Mehmet Ali Bulut, “ Gıda, insanın kaderini birinci derecede etkiler” dedi.

 

MİDESİNDE HARAM LOKMA OLAN İNSAN HELAL İŞ YAPAMAZ

Kılavuz Gençlik Sahnesinde gerçekleşen söyleşide, “Başarılı bir insan olmak istiyorsak yediğimize dikkat etmeliyiz diyen Bulut, “İnsanın insan olmasının ilk adımı yeme içmeyle başlar. İkinci adım da insanın yediği içtiğiyle ortaya çıkan enerjiyi nerde harcadığıdır. Midesinde haram lokma olan insan helal iş yapamaz” dedi.

 

ÇİFTLİK TAVUKLARI HEMEN HEMEN HARAMDIR

Tabiatıyla oynanmış gıda helal değildir diyen Bulut, “Çiftlik tavukları hemen hemen haramdır. Bu tavukları yemek insana fayda vermez. Çünkü tavuklar birçok antibiyotikle kısa sürede kesime hazıra hale geliyor. Yine birçok peynir mayası domuz katkısından yapılıyor. Türkiye’deki tüm mısır, kanola yağı ve soya GDO’ludur” vurgusunu yaptı.

 

SABAH NAMAZINA HELAL YİYEREK KALKILIR

Sabah namazına helal yiyerek kalkılabileceğinin altını çizen Bulut, “Sonra birileri çıkıp sabah namazına nasıl kalkılır anlatıyor. Temiz beslenseniz beş saat uyku yeter. Böylece sabah namazına rahat kalkılır. Müslüman insanların dillinden ve elinden zarar görmeyeceği insandır. İyi bir insan olarak kalmak istiyorsanız önce yediklerinize dikkat etmelisiniz. Âdem Peygamberi cennetten uzaklaştıran yasak olan maddeyi yani haram olan lokmayı yemesidir” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99