MHP'DE İLK ADAY FARUK BOSTAN ; KILICINI ÇEKTİ

MHP de ilk başkan adayı, kentimizin yakından tanıdığı FARUK BOSTAN oldu, Mhp içinden de yoğun bir destek alan Bostan seçim hazırlıklarına hızlı başladı.

MHP eski İl Başkan Yardımcısı ve MHP İl Başkan Adayı Faruk Bostan, 21 Mayıs Pazar günü Sabancı Kültür Merkezi’nde yapılacak olan il kongresinde aday olacağını söyledi. Kandıra Sapağı’nda bulunan By Unlu Cafe’de destekçileri Salih Yeykan, Nazif Tannur, Muharrem Polat, İsmail Balsüzen, Serbülent Dursun, Kürşat Biçer, Aydoğdu Karahan, Mesut Demir, Savaş Kazancı ile bir araya gelen Bostan, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bostan, MHP’yi basamak olarak görmediklerini belirtirken düğün gibi bir kongre dilediklerini de belirtti. Daha sonra basın mensuplarının sorusu üzerine FETÖ ile ilgili ne yapılması gerektiğini de belirterek “Şahsi fikrim, Cumhurbaşkanımız ey Pensilvanya diye seslenmek yerine ey Kocaeli Diye seslenmeli. FETÖ’nün karargâhı Pensilvanya değil, Kocaeli. Cumhurbaşkanı FETÖ’ye operasyon yapacaksa Kocaeli’den başlamalı” dedi.

 

ÜNLÜ TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Geçtiğimiz ay il başkanlığına aday olacağını açıklayan Bostan, adaylık açıklaması öncesinde MHP İl Başkan Yardımcılığından istifa etmişti. Bostan’ın adaylığına ise İl Başkanı Aydın Ünlü’den tepki göstermiş, “Partiden istifa eden biri aday olamaz” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. İl Başkanı Aydın Ünlü ise, önceki hafta ilçe başkanlarının desteğiyle yeniden aday olduğunu açıkladı.

 

KOCAELİ’DE SİYASET BİTİYOR

 

Faruk Bostan Kocaeli MHP yönetiminin yeterli olmadığını söyleyerek, ‘’Biz böyle etkinlikle ‘’Kocaeli'de ne Yapabiliriz’i konuşmak için toplandık. Bilindiği gibi ilçe kongreleri tamamlandı. İl delegeleri tamamen belli oldu. Kongre sürecinde mevcut il yönetimi 2 dönemdir ne yaptıklarını ve neler yapmadıklarını kamuoyu biliyor. Mevcut il yönetimin yeterli olmadığı görüşündeyim. Yeni bir ekip yeni bir ruhla yeni heyecanla ne yapabiliriz konuştuk. Biz Seçimlerin resmi olarak ne zaman yapılacağını bilmiyoruz. Sadece Mhp genel merkezinin belirttiği 21 Mayıs’ biliyoruz. Bizde bu tarihi baz alarak 21 Mayıs’a kendimizi hazırlıyoruz. Bize soruyorlar, biz neden böyle bir işe kalkıştık. Kocaeli siyasetinde mevcut yönetimin eksikliklerini görüyoruz. Kocaeli’de sorunların siyaseten çözülmediğini görüyoruz. Ticaretin, sosyal kültürel hayatın bittiği gibi siyasette bitmek üzere. MHP’nin tekrar muhalefet pozisyonun tekrar nasıl kazandırırız onu konuşuyoruz’’ dedi.

 

 

BİZİM LİSTEMİZİN % 70'İ HAZIR

 

Faruk Bostan basın açıklamasının devamında, ‘’mevcut İktidarın yapmayı söyleyipte yapmadığı ya da hiç hatırlamadığı projeleri halkın hizmetine nasıl sokarız onu düşünüyor ve görüşüyorz. Buraya gelen arkadaşlarımızın hiçbirisi hiçbirisine muhalif, ocu bucu diye yakıştırma yapmaları biz ülkücüleri rencide eder. Biz il kongremizin bir şölen havasında geçmesi için ne kadar fayda sunarız onu konuşuyoruz. Yeni bitmiş ilçe kongrelerimizin üçer beşer kişilik toplantılarla yapıldığını gördük. Bu tablonun il kongresinde yaşanmaması için neler yapılabilir onu görüşüyoruz. Listemiz de yüzde 70 oranında hazır ‘’ diye konuştu.

 

BİZ KONGRE İÇİN “21 MAYIS’A HAZIRLANIYORUZ”

Açıklamasında Bostan, “Bu kahvaltıda ne yapabilirizi konuşmak için toplandık. Malum ilçe kongreleri tamamlandı. İl delegeleri belli oldu. Buraya gelen arkadaşların hepsi mevcut il yönetiminin yeterli olmadığı görüşünde. Bu yüzden yeni bir ekip, yeni bir ruh ile ne yapabilirizi konuşmak için buradayız. Kongrelerini tamamlamış 19 ilde seçim yapılacağını biz televizyonlardan dinledik. Biz de 21 Mayıs’ta kendimizi hazırlıyoruz” ifadelerine yer verdi

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99