‘’Mutlaka bir sosyal hesabınız olsun”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl dokuzuncusunu düzenlendiği Kocaeli Kitap Fuarı’nda Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, Akademisyen Göksel Aşan ve Avukat Hüseyin Kaya, Yeni Medya’yı anlattılar. Mete Yarar, “15 Temmuz’da yeni medyanın ne olduğunu anladık. Sosyal medyaya karşı olanlar bile sosyal medyanın gücünün farkına vardılar” dedi.

Kılavuz Gençlik Sahnesinde gerçekleşen söyleşide ilk sözü Mete Yarar aldı. Yarar, “Bana genelde sosyal medyayı tavsiye eder misiniz diye soruyorlar? 15 Temmuz’u hatırlayan bilir, kötü amaçlılardan daha fazla iyi kullanıcıya ihtiyaç var. Mutlaka bir sosyal hesabınız olsun. Kötü amacı olanlara karşı güçlü olmak için buna ihtiyaç var” diye konuştu.

 

KÖTÜLER KADAR GÜÇLÜ OLMAK GEREKİYOR

Bir Amerika seyahatinde Türkiye’nin ısrarla terör örgütü El Nusra bağlantısı olduğu iddiasıyla karşılaştığını söyleyen Mete Yarar, “Bu iddiayı sosyal medya üzerinde yaymaya çalışıyorlardı. Bu gibi asılsız iddialara karşı durmak için sosyal medyada en az kötüler kadar etkin olmak gerekiyor” dedi.

 

SOSYAL MEDYA SAYESİNDE HERKESİN BİR GAZETESİ VAR

Yeni Medya konulu söyleşisinin bir diğer konuğu Prof. Dr. Göksel Aşan, “Günümüzde sosyal medya sayesinde herkesin bir gazetesi var. Ne kadar çalışırsanız o kadar takipçiniz olur. Fakat sosyal medyada kimin ne olduğunu bilmeniz mümkün değil” şeklinde konuştu.

 

SOSYAL MEDYAYI HUKUKLA DÜZELTMEK MÜMKÜN DEĞİL

Söyleşide son sözü alan Av. Hüseyin Kaya sosyal medyanın hukuksal boyutunu dinleyicilerle paylaştı. Kaya, “Nasıl siyaseti hukukla kontrol etmek mümkün değil, sosyal medyayı da hukukla düzeltmek mümkün değil. Alanı etkin kullanmak gerekiyor” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99