Arslanbey’de Büyük Projeye Start Verildi

Kartepe Belediyesi, ilçenin çehresini değiştirecek projelerden birisini de Arslanbey Mahallesi’nde hayata geçirmek için kollarını sıvadı.

Bu kapsamda Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kültür ve sanat etkinliklerinin sahneleneceği bir amfi tiyatro alanı yapımı için Arslanbey’de yıkılan eski belediye hizmet binası yerinde çalışma başlattı.

 

Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, ilçe halkını yeni toplumsal alanlarla buluşturarak, kente kültürel ve sanatsal bir kimlik kazandırmaya da devam ediyor. Kartepe Belediyesi Etüd ve Proje Müdürlüğü tarafından projelendirilen, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılacak Arslanbey Amfi Tiyatro Alanı, yıkılan eski belediye hizmet binası yerinde planlandı. Bölgenin mevcut potansiyalini hareket getirecek çalışma, 2394 metrekarelik alanda gerçekleştiriliyor.

 

Kartepe’de İlk Amfi’ye Başlandı

Kartepelilere yeni bir kültür ve sanat alanı oluşturma adına Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 120 metrekare amfi tiyatro alanına 6 basamaklı 400 kişi kapasiteli yeni bir amfi tiyatro alanı yapacak. İlçeye değer katacak çalışmada tiyatro alanı çevre duvarları da doğanın renklerini yansıtan ve artık Kartepe’nin renkleri olan yeşil ve mavi renklere bürünecek.

 

Arslanbey Aile Sağlığı Merkezi yanındaki mevcut merdivenleri iyileştirecek ekipler mevcut futbol sahasına  geçişin sağlanacağı güzergahta kaldırım ve yaya yollarını da planladı. Amfi tiyatro alanı çevresindeki yeşil alanda peyzaj çalışması yapacak belediye ekipleri, düzenlemeleri ile kent estetiğine uygun bir alanı mahalle sakinlerinin hizmetine sunmayı hedefliyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99