Avrupa Şampiyonası’nda Körfez rüzgarı

Göğsümüzü kabarttılar.

Körfez Belediyesi sporcuları, Dünya Plaj Taekwondo Şampiyonası sonrası Avrupa Taekwondo Poomse Şampiyonası’nda da göğsümüzü kabarttı; Şevval Yarar, Avrupa Şampiyonu oldu

Yunanistan’da düzenlenen 1. Dünya Plaj Taekwondo Şampiyonası ve 13. Avrupa Taekwondo Poomsea Şampiyonası’nda Körfez rüzgarı esti. Körfez Belediyesi’nin başarılı sporcuları, iki turnuvadan da madalyalar ile döndü. 1. Dünya Plaj Taekwondo Şampiyonası’nda Serim Olgun Kahveci altın madalya alarak dünya şampiyonu, Şevval Yarar ise takım halinde gümüş madalya alarak Dünya ikincisi olmuştu.

 

AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU
Dün yapılan 13. Avrupa Taekwondo Poomse Şampiyonası’nda ise Aşkın Kahveci ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi olurken öğrencisi Şevval Yarar ise senkron dalında altın madalya alarak Avrupa Şampiyonu oldu. Böylelikle Körfezli taekwonducular 2 altın ve 2 gümüş madalya alarak şampiyonayı 4 madalya ile kapattılar.

 

AŞKIN KAHVECİ - Milli Antrenör olan Aşkın Kahveci 13. Avrupa Tekvando Poomse Şampiyonası’nda ferdi kategoride Gümüş madalya kazanarak Avrupa ikinci oldu.
ŞEVVAL YARAR - Şevval Yarar, Avrupa Şampiyonasında altın madalya alarak göğsümüzü kabarttı.
SERİM OLGUN KAHVECİ - Serim Olgun Kahveci, 1. Dünya Plaj Taekwondo Şampiyonası’nda altın madalya kazandı.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99