Bu vatan bizim ‘Dağılma’dık, ‘Dağılma’yacağız!

Çok yazarlı tek kitabın lansmanı 9. Kocaeli Kitap Fuarı’nda;

Onlar üniversite öğrencisi, emekli öğretmen, psikolog, mühendis, hatta kadayıf ustası… Yaşları, eğitimleri ve meslekleri farklı, ama onları aynı noktada buluşturan bir tutkuları var; o da iyi bir ‘’yazar’’ olmak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Edebiyat Derneği (TDED) Kocaeli Şubesi’nin iş birliğiyle açılan Yazarlık Kursuna katılan 13 amatör yazar, 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşadıklarını, duygularını ve geleceğe dönük öngörülerini ortak bir kitapta bir araya getirdi. 13 ayrı yazarın ütopik bir kurguda buluştuğu ‘’Dağılma!’’, 13-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 9. Kocaeli Kitap Fuarı’nda okuyucuyla buluşacak.

 

ÜTOPİK BİR ROMAN
Bir an gözlerinizi kapatın ve bir hayal kurun; Yıl 2085… 1500'lü yıllarda volkanik bir patlamayla oluşan 7 ayrı ada ve bir Anakara. Adaların isimleri mesela şöyle olsun;
Tayan, Üranya, Rodion, Kathos, İamos, Yelovis, Ezdanbil…
Dünya; teknolojiye yenilmiş, aile değerleri yok olmuş, açlık ve susuzluğa mahkum… Küresel güçler yeni hayat kaynakları arıyor. Bu arada hâlâ barış, kardeşlik ve bolluğun devam ettiği bizim adalarımızı keşfediyorlar. Amaçları adaları ele geçirmek; ancak adalarda yaşayanların birbirlerine olan kardeşlik bağlarının oluşturduğu mistik bir güç var.

 

KİM BU BAŞ HAİN?
Anakarada ise adalarımızı ele geçirmek isteyenler yaşıyor. Farklı yaşam tarzlarına sahip, farklı renk ve kültürlerde olsalar da bir arada yaşamayı başarabilen insanların oluşturduğu bu mistik gücü bir türlü aşamıyorlar.
İsteklerine ulaşamayacaklarını anlayınca, içlerinden birini kendi saflarına çekiyorlar ve bu ‘’baş hain’’ uzun yıllar boyunca halkı bölüp ayrıştırarak adaları ele geçirmek için gizlice örgütleniyor. Ne kadar tanıdık bir plan değil mi?

 

SİZE ÇOK TANIDIK GELECEK
Okuyucunun çok yakın tarihimizden kesitler bulacağı, içimizdeki hainlerin farklı bir tarih, ülke ve topluluklarda yaşasa bile dış güçlerin yardımıyla kaos ortamı oluşturmak için her şeyi yapabileceklerini, aynı havayı soluduğumuz insanların nasıl kandırılarak bize düşman hale getirilebildiğini; ancak vatan söz konusu olunca dini, dili ve ırkı ne olursa olsun bir araya gelen insanların düşmanı ülkesinden def edebileceğini anlatan bir kitap ‘’Dağılma!’’ ya da diğer adıyla T’Enar 2085…

 

ÇOK YAZARLI TEK KİTAP; DAĞILMA!
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Edebiyat Derneği (TDED) Kocaeli Şubesi’nin iş birliğiyle açılan Yazarlık Kursuna katılan 13 amatör yazarın 15 Temmuz darbe girişiminde yaşadıklarını, duygularını ve geleceğe dönük öngörülerini bir kitapta topladığı Dağılma!’nın tanıtım lansmanı 9. Kocaeli Kitap Fuarı’nın açılışında yapılacak. 13 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00’de ütopik bir kurgudan yola çıkan kitabın amatör yazarları, Kılavuz Gençlik Sahnesi’nde gençlerle bir araya gelecek.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99