Derince'de Öğretmenlerden müzik ziyafeti

Derince Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün düzenlediği Türk Halk Müziği Konseri’nde sahne alan öğretmenler, birbirinden güzel eserleri seslendirdi

Derinceli öğretmenlerden oluşuyor

Derince’de farklı eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin katılımı ile hazırlanan Türk Halk Müziği Konseri, bu yıl Şükrü Aracı İlkokulu Çok Amaçlı Kültür Salonu’nda gerçekleşti. Derince Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün öncülüğünde düzenlenen konserde Şef Nimet Uçar yönetimindeki Türk Halk Müziği Korosu, söyledikleri birbirinden güzel eserlerle usta sanatçıları aratmadı. Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhammet İpekdal ve çok sayıda davetlinin katıldığı konser yaklaşık iki saat sürdü. Tamamı Derince’deki okullarda eğitim veren öğretmenlerden oluşan koro Şükrü Aracı İlkokulu Çok Amaçlı Kültür Salonu’nda gerçekleşen gecede muhteşem bir konsere imza attı. 

 

Birbirinden güzel 26 eser seslendirildi

Şef Nimet Uçar yönetimindeki Türk Halk Müziği Korosu, dinleyicilere Gönül Gurbet Ele Varma,  Tanburam Rebab oldu, Bağa Girdim, Evlerinin Önü Handır, Harman Yeri, Kınıfır, Altın Yüzüğüm Kırıldı, Bunca Kahrı Bunca Derdi, O Yar Gelir, Şafak Söktü, Hacel Obası, Gemiler Giresun’a, Değme Felek, Turnam, Karanfil Ekeceğim, Bahçalarda Mor Meni, Babuba, Cici Pabucum, Bülbül Havalanmış, Ay Ez Hanım, Pınarbaşı, Ay Saçı Burma, Ah Bir Ataş Ver, Kadir Mevlam Senden, Sivas’ın Yollarına ve Bedrik adlı toplam 26 eser seslendirdi. Türkiye’nin her yöresinden halk müziklerinin seslendirildiği konser büyük beğeni toplarken, gecenin sonunda protokol tarafından Şef Nimet Uçar ve koroda yer alan öğretmenlere çiçek takdim edildi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99