CHP’den Emekliler ve TMMOB’a ziyaret

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve beraberindeki parti heyeti sivil toplum örgütlerini ziyaretlere devam ediyor.

CHP 16 Nisan Referandumunun ardından Kocaeli’de başlattığı sivil toplum kuruluşları ve sendikalara olan ziyaretlere devam ediyor. TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İzmit ilçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, İzmit Belediyesi Meclis üyesi Ercan Umutlu, CHP İzmit ilçe Emek Bürosu Başkanı Ömer Akın, İzmit ilçe Yöneticisi Ali Kuzu ve Suca Omurca ile beraber İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Ali Genç, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ünal Özmural, Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Halim Karabekir, Yönetim Kurulu üyesi Ömer Aydın, Şube Müdürü Alpaslan Güven'i ziyaret etti.

 

ÜLKENİN YARISININ HAYIR DEDİĞİ ANAYASA İLE ÜLKE YÖNETİLEMEZ

Ziyaretlerde konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet şunları kaydetti; “İlk defa insanlarımızda vatan millet söz konusu olduğunda hayır gerekçesi oluştu. Bazen çok gürültü yaparsınız kaybedersiniz, bazen de fısıltı ile seçim kazanırsınız. Halk bizden aldığı argümanları sokaklarda konuşmaya başladıkça, bu konuda cesurca ve birer siyasetçi gibi sahaya çıkan kitleler bizlere güç verdi. AKP’nin 15 yılda yarattığı korku algıları sona erdi. Ülkenin yarısının istemediği bir anayasa ile ülke yönetilemez. Bu anayasanın meşruiyet tartışmasını bitirmeyeceğiz”

 

İÇLERİNDEKİ YANGININ GÖSTERGESİ

Açıklamalarına devam eden Milletvekili Hürriyet, “Bu anayasa ile ülkenin yönetilmesi çok zor. 15 yıldır sıkıntılarla boğuşan bir Türkiye yarattılar. Tayyip beyin şimdiden partisinin başına geçmek istemesi kendi içlerindeki yangının en büyük göstergesi. 800 AKP’li hakim yargıya atandı. AKP'nin parti devleti kurma çabasına karşı mücadele ediyoruz. Bunlar bizim endişelerimizi arttırıyor, ancak referandum sonuçları da umutlarımızı arttırıyor. Oluşan bu birlikteliğin devam etmesi çok kıymetli. Referandumda çok güzel bir ahenk oluştu. Bunun devamını sağlamak için hepimize önemli işler düşüyor. Meşru ve haklı olan biziz” şeklinde konuştu.

 

DENGELER DEĞİŞECEKTİR

TMMOB Makine Mühendisleri Odasında konuşan CHP İzmit ilçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ise “Ben önümüzdeki yerel seçimlerde sistemi düşünüyorum. Bu hayır kampanyası da sistemin nasıl kurulacağını bize gösterdi. Siyaseten kendinden olmayan insanlarla beraber yürüyebilmenin nezaketini gördük. Ortak payda konusunda büyük kazanımlar sağladık. Türkiye’yi hareketlendirecek iller hayır dedi” açıklamasında bulundu. Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ünal Özmural ise konuşmasında “hukuk dışı kararlarla propaganda yürütüldü. Kamusal alan ve kamusal denetim boşaltıldı. Kamusal alanı savunan insanlar çok zarar görüyor. Önümüzde zor bir süreç var. Siyasi dengelerin değişeceğine inanıyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99