Kartepe’de Kent Estetiği Kontrol altında

Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde yaptığı inşaat denetimleriyle Kartepe’nin kent vizyonuna uygun estetik yapılarla desteklenmesine katkı veren çalışmalarına devam ediyor.

Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürü Mustafa Kasımoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in talimatları doğrultusunda cazibe merkezi olan Kartepe’de kentsel yapılaşmanın günümüz şartlarına uygun bir şekilde gerçekleşmesi doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek , "Müdürlüğümüzce  ilçemizde yapılan inşaat denetimleri aralıksız sürüyor.

 

Bu kapsamda yapı kullanma izin belgesi almaya gelen vatandaşlar ve yapı müteahhitlerin yapmış olduğu yapılar kontrolumuz altında tutuluyor. Devam eden insaatlarla ilgili olarak yapıların çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları yerinde kontrol ediliyor. Kartepe’nin kent vizyonuna uygun estetik  yapıları desteklerken, sağlıklı kentleşmeye engel teşkil eden uygunsuz yapılar için de yönetmelik gereği, denetim, uyarı ve ceza prosedürü de eksiksiz yürütülüyor.

 

Yanlış uygulama ve ihlaller olduğu gibi doğru ve planlara uygun yapıların sahiplerini de takdir ediyor ve örnek gösteriyoruz. " dedi.


Müdür Kasımoğlu, Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez’in çarpık kentleşmenin önüne geçilmesi konusundaki tavizsiz tutumu çerçevesinde çalışmalarının aralıksız süreceğini ifade etti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99