Kartepe Belediyesi’nde Öfke Kontrolü Eğitimi

Kartepe Belediyesi, personeline yönelik hizmet içi eğitim seminerleri ile çalışanlarının iş hayatındaki başarısını arttırmayı hedefliyor.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen son eğitim seminerinde belediye personeline öfke kontrolünün nasıl olması gerektiği anlatıldı.

Belediye hizmet binası toplantı salonunda Psikolog Dilay Süloğlu tarafından verilen “Öfke kontrolü” konulu seminerde, stres ve öfke oluşumunun sebeplerinin neler olduğu anlatılarak, ortaya çıkan sonucun olumlu olumsuz yönleri değerlendirildi. Öfke ve stresin hayatın bir parçası olduğu; ancak bununla baş etmenin mutlaka öğrenilmesi gerektiğini belirten Psikolog Dilay Süloğlu, öfkenin kontrol edilmemesi halinde yıkıcı sonuçlar doğurabileceğinin altını çizdi. Süloğlu ayrıca stresle baş edebilmenin en temel yolunun, kişinin buna sebep olan faktörleri fark ederek bunları kontrol altına alması olduğunu da belirtti.

Öfke sizi değil, siz öfkenizi yönetin

Kartepe Belediyesi personelinin de can kulağıyla dinlediği eğitim semineri, karşılıklı soru cevap ve değerlendirme bölümü ile son buldu. Hizmet içi eğitim programları ile çalışanlarına iş hayatında başarılı bir kariyer sunmaya çalışan Kartepe Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Yetkilisi, “Kişisel Gelişim eğitimlerimiz değişik konularda devam edecek. Psikoloji ve bunun sonuçlarından biri olan öfke duygusu bir insanın tüm hayatını etkileyen bir konu olduğu için önemsedik ve eğitim takvimimize aldık. İnsanoğlu hayatta her türlü zorlukla karşılaşabiliyor. Kontrolü kaybetmeyerek risklerden kurtulmak ve kaliteli yaşamak için kendimizi ve insan psikolojisini iyi tanımak çok önemli. Eğitim konularımız çeşitlenerek devam edecek.” Dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99