Üzülmez Sevindirdi ; Kartepe’de 2350 Bisiklet Dağıtıldı

Kartepe’de ilk kez Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ‘in başlattığı 5. Sınıf öğrencilerine okul ve karne hediyesi olarak yapılan bisiklet dağıtımları Perşembe Günü Derbent Stadı ve Cuma Günü de Kartepe İmam Hatip Okulu’nda yapılan toplu törenlerle tamamlandı.

Kartepe Belediyesi tarafından devam eden 3. Geleneksel Bisiklet Dağıtımları bugün itibariyle sona ererek, 2016- 2017 döneminin 2350, 5. Sınıf öğrencisi bisikletlerine kavuştu.

 

Kartepe 3. Geleneksel Bisiklet Dağıtım Törenleri sona Erdi

Kartepe ilçesinde dağıttığı bisikletlerle ilkokul 5. Sınıf öğrencilerinin 3 yıldır yüzünü güldüren Başkan Üzülmez, bu yıl da çocukların ve ailelerinin mutluluklarına vesile oldu. Başkan Üzülmez’in ev sahipliği yaptığı dağıtım törenlerine Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Sami Demirci, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Kandaz ve yönetimleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Üzülmez: Bisikletlerinizi kasksız kullanmayın

İlçe genelinde özel ve resmi olarak ayırım yapmadan  27 okulun 5. Sınıf öğrencilerini bisikletleriyle buluşturan Başkan Üzülmez, protokol üyeleri ile birlikte bisikletini alan öğrencilerin mutluluklarını ve heyecanını paylaştı. Üzülmez törende yaptığı konuşmasında, “Siz halkımızdan aldığımız güçle çocuklarımız, gençlerimiz, engellilerimiz, kadınlarımız, yaşlılarımız için çalışıp üretmeye devam ediyoruz. Çalışmalarımızın, emeklerimizin karşılığını sizlerin gözlerindeki mutlulukla ile almak dünyanın en güzel duygusu. Biliyorum ki, bu bisikletler bir çoğunuzun hayalini süslüyordu. Az sonra kavuşacağınız bisikletleri kasksız kullanmayın ve trafik kurallarına da mutlaka uyun. Her birinizi sevgiyle gözlerinizden öpüyorum. Vatana, millete, ailenize hayırlı evlatlar olun, Hepiniz Allah’a emanet olun” dedi.

                                  

Perşembe Günü Derbent Stadındaki tören ile Yıldız Entegre İmam Hatip Ortaokulu, Suadiye Ortaokulu, Suadiye Barbaros Ortaokulu, Balaban Ortaokulu, Derbent Ortaokulu, Maşukiye Leyla Sarıgöl Ortaokulu ve Acısu Türk-Fransız Kardeşlik Ortaokulundan öğrenciler bisikletlerine kavuşurken, Cuma Günü de Kartepe İmam Hatip Okulu’nda yapılan törenle Kartepe İmam Hatip Ortaokulu, Fursan Ortaokulu, Hasan Pasa Ortaokulu ve Rabak Ortaokullarının 5. Sınıf öğrencileri bisikletlerine kavuşmuş oldu.  

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99