Güçlü Körfez’in, ‘güçlü’ kadınları

Körfez Kent Konseyi Kadın Meclisi, Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu’nu Körfezli kadınlarla buluşturdu. Katırcıoğlu, 16 Nisan’da kazananın millet olacağını vurguladı

Körfez Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Kasr-ı Çakır Restaurant’ta düzenlenen toplantıya; AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve Eşi Bilge Baran, Başkan Yardımcısı İsa Taş’ın eşi Rukiye Taş, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü olan aynı zamanda Körfez Kent Konseyi Genel Sekreterliği görevini yürüten Aslı Kuş, AK Parti İlçe Başkanı Osman Badem’in eşi Zeynep Badem ve çok sayıda davetli katıldı.

 

GENİŞ KATILIM OLDU
Toplantıya ayrıca; AK Parti Körfez İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevil Özbek, Körfez Belediyesi Meclis Üyesi Pınar Uysal, AK Parti Körfez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kadir Alçık’ın eşi Gizem Alçık, Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Büşra Serpil Namlı, Körfez Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nigar Yağız Apaydın ve davetliler de ilgi gösterdi. Açılış konuşmasını, Kadın Meclisi Başkanı Nigar Yağız Apaydın yaptı.

 

DUR DEMEK İÇİN EVET
Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ise yaptığı konuşmada, “16 Nisan’dan sonra yeni sistemde denge-denetleme mekanizmalarıyla kuvvetler ayrılığı sağlanacaktır. Yürütme, güvenoyunu doğrudan halktan alacak. Cumhurbaşkanı en az yüzde 51 ile seçilecek. Bu yeni sistemde istikrar sürekli hale gelecek ve hızlı-etkin kararlar alıp uygulanabilecektir. Darbelere, fırlatılan yazar kasalara ve koalisyonlarla geri götürülen Türkiye’ye dur demek için kararımız evet olmalı“ dedi.

 

MİLLET KAZANACAK
‘Safımız ve kararımız her zaman net olmalı’ diyen Katırcıoğlu, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine ‘evet’ diyoruz çünkü geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, gençlerimizin güçlü Türkiye’yi görmelerini ve kendi geleceklerine sağlam adımlarla ilerlemelerini istiyoruz. Mevcut sitemde Cumhurbaşkanı vatana ihanet dışında hiçbir konuda yargılanamazken, gelecek olan sistemde milletimize ve meclisimize sorgulama imkânı sunuyoruz.

 

DÜNYAYA GÖSTERECEĞİZ
16 Nisan’da Allah nasip ederse, milletimizin oyu ile tarihi seçimimizi gerçekleştirip, oturmuş bir sistemle Güçlü Türkiye’yi tüm dünyaya göstermiş olacağız. Biz kadınlarımıza güveniyoruz. Evladınız gibi sahiplendiğiniz vatanınız için, en doğru kararı vereceğinizden hiçbir şüphemiz yok. Ülkemizin büyümesine, kalkınmasına hep birlikte evet diyoruz“ şeklinde konuştu. Konuşmalar sonrası toplantıya katılanlar, merak ettikleri soruları yöneltti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99