Hürriyet köylerde HAYIR’ı anlattı.

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet hafta sonu İzmit ve Kandıra’daki köylerde ‘Hayır’ gezisine çıktı

TBMM Başkanlık Divanı Kâtip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet Kandıra’nın Dalca Köyü’nde ve İzmit’in Hakkaniye Köyü’nde vatandaşlarla buluştu. Vatandaşların evlerine misafir olan Milletvekili Hürriyet, getirilmeye çalışılan anayasada ülkeyi kimin yöneteceğini yazmasına rağmen nasıl yöneteceğinin yazmadığını belirterek, “Seçilen kişi astığı astık kestiği kestik olursa bu halk ne yapar?” dedi.

 

NASIL İYİ YÖNETECEĞİ YAZMIYOR
Kandıra’nın Dalca Köyü ve İzmit’in Hakkaniye Köyü sakinlerinin evlerine misafir olan Milletvekili Hürriyet’e; İzmit ilçe Kadın Kolları Başkanı Bilge Çoker de eşlik etti. Vatandaşların evlerine konuk olan Milletvekili Hürriyet, girdiği her evde 16 Nisan referandumunda seçmenlerin neden ‘Hayır’ demesi gerektiğini açıkladı. Milletvekili Hürriyet ilk olarak Kocaeli’nin en güzel köyü seçilen Dalca Köyü’nde bir vatandaşın evine misafir olarak kahvaltısını köylülerle beraber yaptı. Daha sonra vatandaşlarla beraber köyü gezen Hürriyet, oradan Hakkaniye Köyü’nde başka bir vatandaşın evinde misafir olarak Türkiye gündemini değerlendirdi. Milletvekili Hürriyet, “Bu kadar gücü eline alacak olan kişi bu gücü bırakmaz. İç savaşlar hep diktatörlüklerin olduğu ülkelerde çıkmıştır. Bu kadar yetkiyi alan kişi de bu ülkenin lideri değil diktatörü olur. Hele de kötü ellerin elindeyse. Bu anayasada da ülkeyi kimin yöneteceği yazıyor ama nasıl iyi yöneteceği yazmıyor”

 

BU SİSTEMİN BİR GARANTİSİ YOK
Açıklamalarına devam eden CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, anayasa ile birlikte halkın tamamen yalnız kalacağına işaret ederek, “Seçilen kişi astığı astık kestiği kestik olursa bu halk ne yapar, kime gider? Gidecek ne bir muhalefet partisi bulur ne herhangi bir bakan ne de güvenebileceği bir adalet sistemi. Bu sistemde başa gelen herkesin iyi bir insan olacağına dair bir garanti kesinlikle yok. Halk bir melek seçmeyecek, bir insan seçecek. Ve bir insanın kandırılmama ya da yanlış yola sapmama gibi garantisi kesinlikle yoktur. Bu sistemin bir garantisi yoktur ve garantisi olmayan bir yola Türkiye’yi sürüklemek ise bu millete en büyük kötülük olur” açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99