Üzülmez ve Katırcıoğlu Kitap Okudu

Kartepe Belediyesi, örnek etkinliklerinden biri olan “Kartepe Okuyor” projesinin finalini Kütüphaneler haftasına özel toplu kitap okuma etkinliği ile yaptı Başkan Üzülmez’in destekleriyle geliştirilen “Kartepe Okuyor” projesi çerçevesinde yaklaşık 1000 çocuk, Kütüphaneler Haftasında bir araya getirilerek toplu kitap okuma etkinliğine imza atıldı.

 

 

 

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ve Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de, öğrencilere "kitap okuma alışkanlığını" aşılamak için etkinliğe katılarak, çocuklarla birlikte kitap okudu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen “Kartepe Okuyor” projesi kapsamında düzenlenen kitap okuma etkinliğine 1000’e yakın öğrenci katılırken, projeye destek olmak isteyen veliler ve Kartepeliler de programa yoğun ilgi gösterdi.

 

Kartepe Okuyor Projesinin Finali 1000 çocukla yapıldı

Etkinlikte kitap okumanın insan hayatındaki yeri ve önemini anlatan seminerlere de yer verilerek çok erken yaşlarda kitap okuma farkındalığı ve bilincinin oluşturulması amaçlandı. Aynı zamanda “Kartepe Okuyor” projesinin finali olarak planlanan ve Kartepe Hergeleci İbrahim Spor Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tuncel Cabak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, Kartepe Belediye Başkan Yardımcıları, Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Yasemin Ağra Alemdar, Belediye Meclis Üyeleri, Kartepeli Muhtarlar, Okul Müdürleri ve öğretmenler de katıldı.

 

Okuyan ve Sorgulayan Bir Nesil Yetiştiriyoruz

Okuyan, analiz eden, toplumsal sorunlara duyarlı gençlere ihtiyacımız var diyen ve bu amaçla Kartepe’nin 16 farklı noktasında çocukları bilgievleriyle buluşturan, eğitimin destekçisi Başkan Üzülmez konuşmasında; “Bilim ve teknolojinin hızla geliştiği dünyamızda bilgiye hızlı bir şekilde ulaşma ve hızlı bir şekilde kullanabilmenin önemini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bütün çabamız ve çalışmalarımız, okuyan, araştıran, sorgulayan ve sonunda da doğru karar verebilen bir nesil yetiştirebilmek. Kartepede sizler için yaptıklarımız ise ortada. Bugün de onlardan birini hep birlikte yaşıyoruz. Kitaplar, kağıttan dünyaların keşfi gibidir. Siz yeter ki , keşfetmek isteyin. Kitapları sizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmayacak bir dost gibi kabul edin. Daha çok okuyun, daha çok sevin.Biz 16 Bilgievimiz aracılığı ile yaklaşık 7000 çocuğumuza ulaşarak, daha bilgili, daha donanımlı ve güçlü olmanız için hizmetlerimizi çoğaltmaya, yeni projelerle desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Kitaplar eksilmeyen bir hazine

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu’da yaptığı selamlama konuşmasında: “Bizler hükümetimiz ve yerel yönetimlerimiz olarak, gençlerimiz için; gençliğimizde yaşadığımız sıkıntıların hiç birinin yaşanmadığı, yeni nesillere çok daha güçlü bir Türkiye bırakabilmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Sizler gibi pırıl pırıl gençlerimiz herşeyin en iyisini hakediyorsunuz. Kitaplar eksilmeyen, çoğalan bir hazine gibidir. Okumaktan vazgeçmeyin. Okudukça ruhunuzu ve dimağınızı beslediklerini göreceksiniz. Bugün bu güzel etkinliğe ev sahipliği yapan Başkanımıza teşekkür ediyoruz. ” dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99