Bulut: Vatanımızı korumaktan başka alternatifimiz yok

Kariyer Günleri kapsamında Derince Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile buluşan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, “Vatanımızı ya koruyacağız ya da koruyacağız.

Bizim başka alternatifimiz yok. O yüzden vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı sevmemiz lazım. Ülkemizi ne kadar çok sever ve çalışırsak o kadar çok gelişiriz” dedi

 

“Gençlerimizin hedefi olmalı”

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut Kariyer Günleri kapsamında düzenlenen programda Derince Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile buluştu. Gerçekleşen konferansta öğrencilere eğitim hayatını anlatan Başkan Bulut, daha sonra çalışma hayatında nasıl bir yol izlediğini aktararak, “Genç kardeşlerimiz eğitim-öğretim hayatlarının başlangıcından itibaren kendilerine bir hedef koymalı. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarını sürdürerek ‘nasıl başarılı olurum’ un hesaplarını yapmalıdır. Eğer bir hedefiniz olursa ülkenize ve milletinize daha çok katkıda bulunabilirsiniz. Hepinizin ileride çok başarılı bireyler olacağınıza inanıyorum” dedi.

 

“Kendinizi çok iyi eğitmelisiniz”

Programda öğrencilerden gelen soruları da yanıtlayan Başkan Bulut, “Bizlerin ilk önce vatanını, milletini, bayrağını, devletini sevmesi lazım. Artık eski Türkiye’nin şartlarında değiliz. Ülkemiz üzerinde hain planlar yapanlar Türkiye’de dünyanın en büyük hava limanlarından birsinin olmasını istemeyenler, üçüncü boğaz köprüsünün olmasını istemeyenler, Avrasya tünelinin, marmarayın olmasını istemeyenlerdir. Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini, eğitim anlamında ileriye gitmesini istemeyenlerdir. Bundan dolayı sizler kendinizi çok iyi eğitmelisiniz. Türkiye’nin nasıl bir süreçten geçtiğini en iyi şekilde öğrenmelisiniz. Tabi en önemlisi de tarihinizi çok iyi bilmelisiniz. Eğitimin öneminin farkında olmalıyız. Gençlerimiz kendisini ne kadar çok eğitirse ülkemiz daha fazla gelişir” dedi.

 

“Daha çok çalışmalıyız”

Vatanını ve milletini seven insanların halkına hizmet etmek için gece gündüz çalıştığını söyleyen Başkan Bulut, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan İmam Hatip mezunudur. İmam Hatip mezunu muhtar bile olamaz dediler. Ama bakın şu anda Cumhurbaşkanımız. Şimdi bizi istemeyen ülkelerle mücadele ediyor. Niye mücadele ediyor çünkü ülkesini ve milletini seven insanlar gecesini gündüzüne katıp halkımıza hizmet etmek için çalışıyor ve çalışmak zorundadır. 15 Temmuz’da yaşadıklarımızı sizler de yaşadınız. Milletimiz tankların, topların, uçakların, silahların karışışında dimdik ayakta durdu. Milletimiz onların hain planlarını boşa çıkardı. Bundan dolayı bizler daha da çok çalışmalıyız” diye belirtti.

 

Seçilme yaşı 18’e iniyor

Vatanı korumaktan başka alternatifin bulunmadığını aktaran Başkan Bulut, “Vatanımızı ya koruyacağız ya da koruyacağız. Bizim başka alternatifimiz yok. O yüzden vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı sevmemiz lazım. Ülkemizi ne kadar çok sever ve çalışırsak o kadar çok gelişiriz. Birlik ve beraberlik içerisinde daima vatanımız için çalışmamız lazım” dedi. Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile 18 yaşındaki gençlere seçilme hakkının tanındığını da belirten Başkan Bulut, “18 yaşındaki bir gencimiz şu an beni yani Belediye Başkanı’nı seçebiliyor, milletvekillerini, Başbakan’ı ve Cumhurbaşkanı’nı seçebiliyor. Peki 18 yaşındaki bir arkadaşımız bunları seçebiliyor da neden kendi de seçilemiyor? Yeni sistemde gençlerimize seçilme hakkı veriyoruz. Siz 18 yaşında bizleri seçebiliyorsanız kendiniz de seçilebilirsiniz” dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99