Kütüphane Haftasında Öğrencilerden Şiirler Dinletisi

27 Mart 2 Nisan tarihleri arasında kutlanan 53. Kütüphane Haftası kapsamında gerçekleşen etkinlikte Kartepe’de eğitim veren Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri güzel bir şiir dinletisi gerçekleştirdi

İzmit Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen şiir dinletisine İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Ayhan Zeren, Ercan Yamen, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adil Üğüten, şube müdürleri,  Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi müdür yardımcısı Erdem Yıldırım okul öğretmen ve öğrenciler katıldı. Günün önemine ilişkin bir konuşma yapan İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adile Üğüten, kitaplar kadar şiirlerinde hayatımızdaki önemine dikkat çekerek, şiirlerin kendine has bir dili ve yorumu olduğunu söyledi. Konuşmasının sonunda ise katılan ve ilgi gösteren tüm öğrenci ve konuklara teşekkür etti.

 

16 ÖĞRENCİ ŞİİRLERE SES VERDİ

Şiir dinletisinde 16 öğrenci Mehmet Akif Ersoy, Can Yücel, Mevlana, Yahya Kemal Beyatlı gibi tanınmış ünlü şairlerin eserlerini fon müziği seslendirildi. Şiirleri; Nazlıcan Şengel, Furkan Yılmaz, Gülcan Özdaim, Muhammet Emin Sevimli, Sevgi Mat, Ahmet Şafak Ateş, S. Bera Aslan, Saruhan Aydemir, Betül Aksoy, İrem Sağıroğlu, Ömer Faruk Kandaz, Havva Görkem Çakar, Erşah Şenocak, Rümeysa Nuryaşar ve Yunus Emre Karabektaş başarıyla yorumladı. Programın sonunda katılan tüm öğrencilere İl Halk Kütüphanesi Müdürü Üğüten tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99