Konak Hastanesi“Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı” Eğitimi

Kocaeli Halk Sağlığı Müdürlüğü, Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Şubesi koordinasyonunda, “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” çalışmaları kapsamında; Konak Hastanesi İzmit çalışanları üç gün süren “ Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı” konusunda teori ve uygulama eğitimi aldı.

Konak Hastanesi İzmit çalışanlarının eğitim ve gelişim vizyonuyla yaptığı yatırımlara hız kesmeden devam ediyor. Kocaeli Halk Sağlığı Müdürlüğü, Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Şubesi koordinasyonunda yapılan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” çalışmaları kapsamında; Konak Hastanesi İzmit çalışanları “Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı” başlığı altında üç gün süren teori ve uygulama eğitimi aldı.

 

Eğitimde, Kocaeli Halk Sağlığı Müdürlüğü Çocuk Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Şubesinden Dr. Merve Arslan, Dr. Duygu Ayhan Başer, Ebe Derya Çelik, Nihan Özdemir, Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimcisi olarak görev aldılar.

 

Eğitim sonrası açıklama yapan Konak Hastanesi İzmit Tıbbi Direktörü Dr. Özlem Bilgin şunları söyledi: “ Sağlık Bakanlığımızın anne sütünün teşviki konusunda hassasiyetine biz hastaneler olarak tam destek sağlıyoruz. Konak Hastanelerinin kuruluş vizyonunda yer alan çalışanlarının gelişim ve eğitimlerine her alan da olduğu gibi Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı konusunda da destek veriyoruz.

 

Çalışanlarımız üç gün süren eğitimlerde çok değerli bilgileri ve tecrübeleri eğiticilerimizden derinlemesine aldılar. Başta Kocaeli Halk Sağlığı Müdürü nezdinde tüm bağlı çalışanlara ve eğitimcilere teşekkür ediyor. Devam edecek bu tip eğitimleri sabırsızlıkla bekliyoruz.”

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99