Biz FETO Derken Siz Muhterem Diyordunuz!

Partisinin il binasında basın açıklaması yapan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Barzani vatansever de biz Hayır diyoruz diye vatan haini mi oluyoruz? Biz FETO derken siz muhterem diyordunuz” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet dün partisinin il binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ında katıldığı basın açıklamasında referandum ile ilgili açıklamalarda bulunan Hürriyet başkanlık sistemi ile ilgili hayır diyenlerin terörist olarak nitelendirildiğini belirterek, “Barzani vatansever de biz Hayır diyoruz diye vatan haini mi oluyoruz” dedi.

‘SANDIK KOYMANIN NE ANLAMI VAR’

Basın açıklamasının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bütün örgütlerimizle referanduma odaklandık. Bu anlamda vekillerimizin siyasi anlamda açıklamalarda bulunmasını doğru buluyorum. Karşımızda olanlar biz Hayır diyoruz diye bizleri terörist ilan ediyorlar” dedi. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet konuşmasında, “Bundan sonra referandum çalışmaları dâhilinde sahada var gücümüzle çalışacağız. Bu yeni anayasa ile Türkiye’nin neler kazanacağını neler kaybedeceğini anlatmak için sık sık basın açıklaması yapacağız. Bugün iktidar partisi mensuplarının Hayır diyenleri sürekli olarak terörist ilan ettiği bir süreç yaşıyoruz. Biz de günlerdir böyle bir yaklaşımın doğru olmadığını anlatmaya çalışıyoruz. Eğer herkes evet diyecekse o zaman sandık koymanın ne anlamı var” diye konuştu.

‘15 SEZONDUR AYNI FİLMİN İÇİNDEYİZ’

Hürriyet devamında, “Ama hala AKP'li vekiller, bakanlar bu ifadeleri kullanmaya devam ediyor. Bu açıdan biz de eski defterleri açmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar ne dediysek haklı çıktık. 15 sezondur aynı filmin içindeyiz. Aynı mağdur edebiyatının içindeyiz. Özellikle 2010 yılında yapılan anayasa değişikliği referandumunu herkesin hatırlamasını istiyoruz. O süreçte de çok uyardık. Dedik ki yargı ile bu kadar oynarsanız bu ülkenin dibine dinamit koyarsınız. Darbelere kapı aralarsınız dedik. Fethullah Gülen’e FETÖ diyen ilk kişi Kamer Genç’ti. Kamer bey o kürsüden bas bas bağırarak ‘Bu yılan gün gelecek sizleri sokacak’ dediğinde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Kamer Beyin üzerine yürüdü ve "Muhterem hoca efendiye nasıl çete dersiniz" dedi.

2010'DA FETO İLE BİRLİKTE EVET DEMİŞLERDİ

Biz FETO derken tüm AKP bir ağızdan muhterem hoca efendi diye methiyeler düzüyorlardı; "Dön hocam, bitsin bu sıla hasreti" diye ağlıyorlardı. O dönemde AKP’liler tarafından atılan twettlerde ‘Muhterem Hoca Efendi’li mesajlar atılıyordu. O zaman çok uyardık. Yapmayın, etmeyin dedik. Ama uyarılarımıza rağmen FETO ile Abdullah Öcalan ile birlikte evet demişlerdi. Ve ne yazık ki o evetler bize hayırlı gelmedi ve 15 Temmuz Darbe girişiminin temeli atıldı.

‘15 TEMMUZ'UN TEMELİ 2010 REFERANDUMUNDA ATILDI'

Hürriyet, “O dönemin Milletvekilleri hatta hala Akp Grupbaşkanvekili olan İlknur İnceöz dahil Fettullah Gülen’in yanına gittiklerinde başlarını kapattılar. Sanki kutsal bir mekâna girer gibi gittiler yanına. Fethullah Gülen 6 yıl önce ölmüş olsaydı bugün ülkede heykellerini dikerlerdi. Şimdi tatlıcısından postacısına kadar FETÖ’cü diye herkesi içeri aldılar. Ama kendilerine hiçbir şey olmadı. Biz o kadar uyarmıştık. O dönemin hataları 15 Temmuz olarak karşımıza çıktı. Şimdi yine uyarıyoruz. Ama geçmişi unuttular ve halkı da kandırarak biz Hayır diyoruz diye bizi terörist ilan ediyorlar”

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99