Bekir Bozdağ'dan önemli açıklamalar geldi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti İl SKM Başkanlığı’nın programları kapsamında Kocaeli’ye geldi. Bakan Bozdağ, ilk olarak Ramada Plaza İzmit Otel’de basın mensupları ile bir araya geldi. Bakan Bozdağ’a; Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu ile İlyas Şeker ve AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz da eşlik etti.

VİYANA ANTLAŞMASINI AYAKLAR ALTINA ALDILAR
Hollanda ile yaşanan tartışmaların sorulması üzerine konuşan Bakan Bozdağ, “Bir ülkenin başbakanı kendisini ve ülkesini bu kadar küçük düşüren bir uygulamanın altına imza atmaması lazım. Ama Hollanda Başbakanı bunu yaptı. Hem Hollanda anayasasını hem insan haklarını hem de uluslararası ilişkilere dair Viyana Antlaşması’nı ayaklar altına alan bir uygulamaya imza attı. Avrupa ülkeleri bu büyük hak ihlalleri karşısında sessiz kaldılar.”

 

FEYZİOĞLU’NA SESLENDİ
Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun halk oylaması çalışmalarına değinen Bakan Bozdağ, “Baro Birliği Başkanı, avukatların hakkı hukuku gibi bir derdi olan başkan değil. Ondan öncekiler de değildi. Sayın Feyzioğlu’na diyorum ki; ya Barolar Birliği Başkanı olun ya da CHP’nin genel başkanı olun. Avukatlara da sesleniyorum, sizin hakkınızı savunması gereken kurumlar bu zamana kadar neler yaptı? Feyzioğlu, Barolar Birliği’nin levhasını değiştirip CHP’yi koyarsa daha iyi olur” dedi.

 

2018’DE TEMEL ATACAĞIZ
Bozdağ, “Ek adliye binası Kocaeli’nin sorununu çözmeyecekti. Yeni yer arayışındaydık, Milli Savunma Bakanlığı’na ait 170 dönüm yer tahsisi oldu. Dün de imar ile ilgili sorunlar çözüldü. Proje bu yıl biterse bu yıl içinde başlarız. Ama seneye kalırsa 2018 yılı içerisinde temelini atacağız. Bizim adliye binalarımız kimlikli, moda binalar oluyor. Osmanlı, Selçuklu mimarisinde yapıyoruz”

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99