TURİZM HAFTASI İÇİN TOPLANTILAR BAŞLADI

Kocaeli Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 15-22 Nisan tarihleri arasında bu yıl 41’ncisi düzenlenecek olan Turizm Haftası kapsamında, kentimizin daha iyi tanıtılması ve haftayı en iyi şekilde değerlendirmek amacıyla geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya İl Kültür Müdürü Adnan Zamburkan ev sahipliği yaparken vali yardımcısı Hasan Gözen, belediye temsilcileri, sivil toplum örgütleri ile özel kuruluşların temsilcileri katıldı.

 

DESTEK İSTEDİ

Kocaeli’nin tanıtımını anlatan slaytın ardından, söz alan Zamburkan, ilimizdeki tarih ve turizm potansiyelinin daha iyi tanıtılması açısından bu haftanın önemine dikkat çekerek, “Şunu unutmayalım. Birlikten kuvvet doğar. Yerel yönetimlerimizin de desteğiyle ilimiz turizmini en iyi şekilde tanıtabiliriz. Bu kapsamda özellikle belediyelerimizden turist çekecek olan yerler için destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

KANDIRA VE GEBZE

Daha sonra söz alan vali yardımcısı Gönen, iki aydır görevde olduğunu belirterek, önce katılımcılarla tek tek tanıştı. Daha sonra geçen seneki program ile bu yılki mevcut taslak program hakkında toplantıya katılan temsilcilerin fikirlerini alarak değerlendirme gerçekleştirdi. Toplantıda değişik projeler dikkat çekerken, özellikle Kandıra ve Gebze bu yılki etkinlikler kapsamında takvimde yerini alan ilçeler oldu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99