KO-MEK’ten 11. sertifikasını aldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları(KO-MEK) kurulduğu günden itibaren binlerce vatandaşa eğitim vererek hayata yeniden başlamalarını sağladı.

 KO-MEK kurslarına katılan kimi vatandaşlar iş sahibi olurken kimi vatandaşlarda kendi işini kurarak iş sahibi oldu. Kendi işinde daha başarılı olmak için KO-MEK kurslarından eğitim alarak 11. sertifikasını alan 56 yaşındaki Turan İçöz, “Benim soyumda belge almadan yaşayan çocuklarıma hakkımı helal etmem” diyerek meslek ve sanat kurslarının gerekliliğine vurgu yaptı.

 

11. MESLEK BELGESİNİ ALIYOR
İlerlemiş yaşına rağmen hem kendi işini yapan, hem de KO-MEK kurslarına katılarak yeni bir şeyler öğrenmeye çalışan Turan İçöz, kendi iş yerinde elektrik ustası olduğunu ifade ederek, ‘’Benim aldığım belgeler bana değilse ilerisinde eşime ve çocuklarıma birer miras olarak kalacak. Onlar da beni örnek alarak bu kurslara katılacaklardır” dedi. ‘’En kötü şey belgesizliktir’’ diyerek sözlerine devam eden İçöz, “Ben kafama bir şey takılınca yaparım. Şimdiye kadar KO-MEK kurslarından 11 belge aldım buradan kahvehanelerde parklarda oturan herkese sesleniyorum; oralarda vaktinizi boşa harcayana kadar gelin KO-MEK’ten en az bir meslek belgesi alın’’ diyerek vatandaşlara çağrıda bulundu.

 

İÇÖZ: “LÜTFEN KURSLARA YAZILARAK EN AZ BİR BELGE ALIN”
Azmi ve başarısı ile tüm kursiyerlere örnek olan Turan İçöz, gayreti ile eğitim aldığı sınıfta hem öğretmenlerine hem de kurs arkadaşlarına örnek oluyor. Konuşmasının sonunda, ‘’Benim soyumdan gelen çocuklarım belge almadan yaşarlar ise ben hakkımı helal etmem’’ diyerek kararlılığını ortaya koyan İçöz, son olarak tüm Kocaelililere tavsiyede bulunarak, “Çalışma saatleri uyan beyler ve hanımlar lütfen aklınıza yatan bir kursa yazılarak meslek sertifikası alın” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99