Daha iyisi için KO-MEK

2004 yılından beri eğitim veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) her geçen gün binlerce kursiyerlerin ufkunu açma devam ediyor.

Geçtiğimiz dönemlerde gerek istihdama yönelik, gerekse sosyal hayata yönelik uyguladığı projelerle birçok vatandaşa umut olan KO-MEK binlerce vatandaşı da iş sahibi yaptı. Toplamda 12 ilçede 44 kurs merkezinde 26 farklı meslek alanında 315 farklı branşta 449 bin 657 kursiyere eğitim veren KO-MEK yeni dönemde daha iyiye ulaşmak için çalışmalarına devam ediyor.

 

175 BRANŞTA 30 BİN 377 KURSİYER EĞİTİM ALDI

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının başında yaptığı başarılı çalışmalar ile binlerce yeni kursiyere ulaşarak eğitim veren KO-MEK eğitim öğretim yılının ikinci dönemine de hazır girerek bu alanda “Halk Üniversitesi” olduğunu kanıtlamış oldu. Yeni dönemde 26 farklı meslek alanında 175 branşta eğitim veren KO-MEK 30. 377 kursiyere eğitim vererek bu alanda yeni bir başarıya imza attı. Alanında uzman Usta Öğreticiler ile eğitimlere devam eden KO-MEK yeni dönemde de hem sosyal sorumluluk projeleri, hem de bireysel eğitimlerle binlerce kursiyerin ufkunu açmaya devam ediyor.

 

AİLE OKULU 1 MART’TA BAŞLIYOR

Eğitimlerin yanı sıra birçok başarılı sosyal projeye imza atan KO-MEK, yeni dönemde de hem sosyal sorumluluk projeleri, hem de bireysel eğitimlerle yol almaya devam ediyor.  "Eğitimcinin Eğitimi" projesi ile ilk önce usta öğreticilere eğitim veren KO-MEK daha sonra 44 kurs merkezi ile birlikte birçok farklı projeyi de hayata geçirdi. Yeni dönemde toplum yapısını korumak ve sağlam yapı oluşturmak için gerçekleştirilen “Değerler Eğitimi” projesinde kursiyerlere alanında uzman konuşmacılar ve eğitmenler tarafından eğitim verildi. “Aile Okulu” projesi ile aile yapısını güçlendirmeyi amaçlayan KO-MEK bu alandaki yoğun katılıma cevap verebilmek için Gebze, İzmit ve Gölcük ilçelerinde ayrı ayrı eğitimler düzenledi. 1354 kursiyerin katılarak katılım belgesi aldığı “Aile Okulu” projesinin 6. Dönemi 1 Mart 2017 itibari ile yeniden start alacak.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99