VEKİLLER 1 YILDA 1.5 MİLYON TL YAKIT GİDERİ YAPMIŞ

Makam aracı sahibi vekillerin kat ettiği yol ve harcadıkları benzin miktarının faturası ortaya çıktı. Listede milyonluk fatura kriziyle tanınan CHP'li vekil Elif Doğan Türkmen de var.

Makam aracı sahibi vekillerin kat ettiği yol ve harcadıkları benzin miktarının faturası ortaya çıktı. Listedeki vekillerden biri oldukça dikkat çekici. O isim 1 milyon 200 bin liralık iletişim faturasıyla tartışma yaratan CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen...

 

4 MİLYON KM YOL YAPTILAR

Makam sahibi vekiller araçlarıyla 4 milyon km yol yaptı TBMM'de Başkanlık Divanı üyesi milletvekillerinin tartışmalara yol açan yüksek haberleşme harcamalarının ardından, makam araçlarında kullanılan akaryakıt faturaları da ortaya çıktı. Divan üyelerinin yanı sıra grup başkanvekilleri ve komisyon başkanlarına verilen makam araçlarıyla ağırlıklı olarak seçim çevrelerine yapılan seyahatlerin bilançosu belli oldu.

Buna göre, son 1 yıl içinde Meclis'te 71 makam sahibi milletvekilinin yol gideri toplam 1 milyon 363 bin 791 TL olarak kayıtlara geçti.

 

EN ÇOK YOL YAPAN VEKİL

CHP'li Katip Üye Özcan Purçu 130 bin 31 kilometre yol yaptı, 11 bin 535 litre benzin tüketti. Vekilin yakıt masarafı ise 44 bin 11 TL.Kaynak sondakika.com

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99