Başkan Akın Doğan: Malta, Türk yatırımcılara çok önem veriyor.

Başbakan Binali Yıldırım’ın Malta resmi ziyareti kapsamında düzenlenen Türkiye-Malta İş Forumu’na katılan KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, “Malta, Türk yatırımcılara çok önem veriyor” dedi

Başbakan Binali Yıldırım'ın 16-17 Şubat 2017 tarihlerinde AB Dönem Başkanı Malta'ya gerçekleştirdiği resmi ziyaretine Kocaeli iş dünyasını temsilen eşlik eden Kocaeli Ticaret Odası Meclis Başkanı Akın Doğan ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mikail Kayacı, program kapsamında DEİK/Türkiye-Malta İş Konseyi ve Malta Ticaret Sanayi ve Girişimcilik Odası işbirliğinde düzenlenen Türkiye-Malta İş Forumu’na da katıldı. Burada, Kocaelili firmalar için yeni pazar arayışlarını sürdüren KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mikail Kayacı, ülkedeki firmalarla ikili iş görüşmeleri de gerçekleştirdi.

 

BAŞTA DENİZCİLİK VE LOJİSTİK SEKTÖRLERİNDE
Ülke dönüşü, Türkiye-Malta İş Forumu’nu değerlendiren KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, Türkiye'nin Akdeniz coğrafyasındaki en önemli yatırımlarının Malta'da bulunduğunu ve ülkenin Türk yatırımcılara çok önem verdiğini belirterek, “İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin son yıllarda, çok farklı sektörlerde ciddi bir ivme kazandığı görülüyor. Özellikle Malta turizminde Türkiye'nin azımsanmayacak bir rolü bulunuyor. Kocaelili firmalarımız başta denizcilik, trans-denizcilik, lojistik ve eğitim başta olmak üzere, birçok sektörde Malta ile ekonomik işbirliği yapabilir” dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99