AK Parti ve MHP'nin İlk Ortak Mitingi

Referandum sürecinde AK Parti ve MHP liderlerinin ilk ortak mitingi Çanakkale'de yapabileceği konuşuluyor

AK Parti ile MHP'nin referandum öncesi birlikte program yapılabileceğinin işaretlerinin iki genel başkan tarafından da verilmesinin ardından, bu birlikteliğin 18 Mart  Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü törenlerinde ortaya konabileceği üzerinde duruluyor.  AK Parti kurmayları, 16 Nisan Anayasa referandumu için strateji çalışmalarını devam ettirirken, MHP ile ortak program yapılıp yapılmayacağını, MHP kanadından gelecek görüş ve önerilere göre şekillendirebileceklerini dile getirmişlerdi. MHP'de ise eğilim ilk etapta her iki partinin ayrı ayrı programlarını sürdürmesi yönündeyken Genel Başkan  Devlet Bahçeli'nin, yayınladığı genelgede " AK Parti ile ortak programlar yapabileceklerini" duyurması, parti içinde ortak hareket çerçevesinde neler yapılabileceği konusunda öneriler oluşmaya başladı.

 

ÜÇLÜ BULUŞMA OLACAK

AK Parti kurmayları da  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan  Binali Yıldırım'la Bahçeli'yi buluşturabilecek ortak platformların hangi programlar olabileceği üzerinde çalışıyor. İlk etapta 18 Mart  Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü törenlerinin iki liderin katılımıyla gerçekleştirilebileceği üzerinde duruldu.  Çanakkale törenleri,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hem Başbakanlığı, hem de  Cumhurbaşkanı seçildikten sonraki dönemde önem verdiği programlarından birini oluşturdu. Törenlere katılmaya özen gösteren Erdoğan, seçim dönemlerinde de miting programlarını 18 Mart'ta  Çanakkale'de olacak şekilde düzenledi.  Sabah saatlerinden itibaren resmi törenlere katılacak olan Erdoğan, daha sonra ise  Çanakkale'de vatandaşlara seslendiği bir platform olarak değerlendirdi.

 

MÜZAKERE EDECEKLER

AK Parti kurmayları, bu konuda MHP kurmaylarıyla müzakere ederek,  Devlet Bahçeli'nin istemesi halinde  Çanakkale programının her iki partinin tabanının toplanacağı ortak bir miting ile birleştirilebileceği fikrini hayata geçirecek adımları atacak. Henüz  AK Parti kurmayları arasında düşünce olarak dile getirilen öneri üzerinde çalışma yapılacak. MHP ile bu konunun görüşülebileceği ve  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da yer alabileceği törenlere hem Başbakan  Binali Yıldırım, hem de MHP Lideri  Devlet Bahçeli'nin katılarak görkemli bir buluşmanın gerçekleştirilebileceği üzerinde duruluyor. (Kaynak:  Star)

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99