Başkan Vekili Özak’a İyilik Hareketi ziyareti

Düş Bahçesi Okulu yönetici ve öğrencileri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak’ı Rastgele İyilik Hareketi projesi kapsamında makamında ziyaret ettiler.

 

 

Öğretmenlerin çocuklara öğrettiği iyilik hareketinin çok doğru bir davranış olduğunu ifade eden Başkan Vekili Özak, “Hayatınızda her zaman iyilik yapmanızı tavsiye ederim. Sokaktaki aç bir hayvana yiyecek vermek, su vermek de bir iyilik hareketidir” dedi.

 

İYİLİĞİ PRENSİP EDİNMİŞ NESİLLER

Başkan Vekili Özak, “İyilik hareketinin sonucu gençlerimiz; ülkesine, ailesine, kentine faydalı birer birey haline gelir. Kötülük yapmamak bile başlı başına bir özelliktir. Dolayısıyla bizim iyiliği kendine prensip edinmiş nesillere ihtiyacımız var. Türkiye bu nesillerin omuzları üzerinde yükselecektir. Toplum olarak ileride bunun faydasını görürüz” ifadesini kulandı.

 

AİLELERLE YÜRÜTÜYORUZ

Düş Bahçesi Okulu Müdürü Burcu Zirek de konuşmasında, “Dünyada yayılan İyilik Hareketi Projesi’ne Düş Bahçesi Okulu’muzda bir hafta boyunca yer verdik. İlkokul ve anaokulu öğrencilerine indirgeyerek uyguluyoruz. Davranış temeli anaokulundan başlayacağı için bu hareketin ne anlama geldiğini, nasıl yapılabilmesi gerektiğini öğretiyoruz. Aileleri de için içerisinde kattık. Çocuk ailesinden örnek alacağı için bu iyilik hareketini yapmaya gayret gösterecektir. Velilerimizle birlikte bu hafta süresinde etkinliğimizi sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99