KOCAELİ'YE HAFTA SONU KAR GELİYOR

İstanbul'da bu sabahtan itibaren hava sıcaklıkları düşüyor. Kente akşam saatlerinde karla karışık yağmur yağması bekleniyor

İstanbul'da sabah saatlerinden itibaren yağmur, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

 

KOCAELİ'YE KAR GELİYOR

Yapılan son değerlendirmelere göre ülke genelinin çok bulutlu,  Marmara'nın kuzeyi, Orta ve  Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu,  İstanbul,  Kocaeli,  Çanakkale,  Yalova,  Muğla,  Denizli,  Burdur,  Isparta, Aksaray,  Sinop,  Afyonkarahisar,  Osmaniye,  Kahramanmaraş,  Artvin,  Gaziantep,  Kilis ve  Şanlıurfa çevreleri ile  Balıkesir,  Kastamonu ve  Konya'nın kuzey kesimleri,  Antalya'nın iç ve batı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, güney kesimlerde yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

 

MARMARA'DA KUVVETLİ RÜZGAR

Rüzgarın;  Marmara ve kıyı  Ege'de kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50km/sa) eseceği bekleniyor.  Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

 

HAVA SICAKLIKLARI AZALACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurt genelinde azalarak mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, iç ve doğu bölgelerde zaman zaman güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette,  Marmara ve kıyı  Ege'de kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 5

 

KAR İSTANBUL'A AKŞAM SAATLERİNDE GELİYOR

İstanbul: Çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren yağmur ve devamında akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99